путіну доведеться визнати провальність «спецоперації» проти України. Є два сценарії завершення війни — експосол США
президенту росії володимиру путіну в якийсь момент доведеться визнати, що «спеціальна військова операція» була провальною. Наразі є два найбільш обговорювані сценарії завершення війни проти України.
Про це hromadske розповів експосол США в Україні та директор Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст.
«У якийсь момент путіну (чи керівній верхівці) доведеться визнати: ця "спеціальна військова операція" була провальною, з огляду на шкоду, яку завдає війна і їм самим, і росії. Та, на жаль, коли це станеться — це ще не обов’язково означатиме, що росія забереться з усієї території України. Це лише означатиме згоду на припинення вогню та припинення військової операції в тому масштабі, який ми бачимо зараз», — вважає експерт.
За його словами, є ризик, що росія утримає території, які вона окупувала до 24 лютого. Наразі є два найбільш обговорювані сценарії завершення війни. Перший — це просто припинення вогню. Гербст зазначає, що режим тиші може настати, де б на той момент не проходила лінія зіткнення.
«Такий варіант не примусить москву визнати, що рації вона не мала, але водночас він, найпевніше, означатиме, що всі санкції, які були запроваджені проти росії, залишаються в силі, і це для рф дуже збитково», — розповів колишній посол.
Другий сценарій, на думку Гербста, — реальне закінчення війни, припинення усіх наступальних операцій та виведення російських військ з території усієї України. Винятком може бути лише Крим (щодо нього рішення ухвалити можуть пізніше).
«Це вимагатиме суттєвого пом'якшення — якщо не скасування — більшості санкцій. Від рф тоді ж буде потрібно лише усвідомлення та визнання того, що вторгнення стало катастрофою для росії», — зазначив Гербст.
Якщо для вас важливе те, що ми робимо, і ви вже підтримали Збройні сили України, можете підтримати наше інформаційне військо.
Нагадаємо, 24 лютого росія розпочала повномасштабне збройне вторгнення в Україну, але путін називає війну «спецоперацією». Спершу росія намагалась захопити Київ та північну частину України, втім, зазнала поразки. Після цього основні зусилля російські війська зосередили на захопленні Донеччини, Луганщини та Херсонщини.