Рада ООН ухвалила першу в історії резолюцію про захист прав інтерсекс-людей
Рада ООН з прав людини проголосувала за ухвалення резолюції, спрямованої на захист прав інтерсексуальних людей, що стало першою в історії такою ініціативою.
Про це пише Reuters.
За резолюцію, яку ініціювали Фінляндія, Південна Африка, Чилі та Австралія, 24 країни проголосували за, 23 — утрималися й жодна не проголосувала проти.
«Прийняття першої в історії резолюції про права інтерсексуальних людей знаменує знаковий прогрес у сфері прав людини», — написала постійна представниця США в Раді ООН з прав людини Мішель Тейлор.
Ця резолюція закликає держави «боротися з дискримінацією, насильством і шкідливими практиками щодо людей зі вродженими варіаціями статевих ознак й усунути їхні першопричини», а також допомогти інтерсекс-людям «реалізувати право на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я».
У ній також міститься прохання до Управління верховного комісара ООН з прав людини опублікувати доповідь, у якій «детально розглядаються дискримінаційні закони й політика, акти насильства та шкідливі практики щодо людей зі вродженими варіаціями статевих ознак у всіх регіонах світу».
За даними експертів ООН, 1,7% немовлят народжуються інтерсексуальними — тобто мають статеві ознаки, які не відповідають бінарним поняттям чоловічої або жіночої статі.
Інтерсексуальні люди
Інтерсекс-люди — це люди, які народжуються з фізичними характеристиками, які не відповідають типовим чоловічим або жіночим статевим анатомічним ознакам. У біологічному сенсі інтерсексуальність може включати різні варіації у статевих органах, гормональні рівні або хромосоми, що відрізняються від традиційних уявлень про чоловіків і жінок.
Це може включати такі стани, як-от амбівалентність статевих органів (наприклад, наявність як частин чоловічої, так і жіночої анатомії), різні варіанти розвитку статевих органів, а також різноманітні гормональні аномалії.