Рада попередньо схвалила законопроєкт для спрощеної реєстрації вакцин проти COVID-19. Його мають допрацювати
Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт «Про лікарські засоби», який спрощує реєстрацію та використання вакцин від COVID—19 в Україні.
Законопроєкт №4613 підтримали 318 депутатів.
Зміни до закону дозволять уряду реєструвати вакцини, якщо вже є дані про успішні доклінічні випробування та дозвіл на екстрене використання від компетентних органів США, Канади, Китаю, Великої Британії, Японії, Австралії, Ізраїлю, ЄС, Індії, Мексики та Бразилії, йдеться у проєкті.
Або ж якщо такий препарат отримав прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Так, уряд зможе реєструвати вакцини, уже затверджені в цих країнах, на певний період для екстреного використання. Також заявник на реєстрацію вакцини має погодити з владою період, за який мають завершити клінічні дослідження. Препарат відпускатимуть за рецептом і під наглядом лікарів.
Водночас під час голосування у першому читанні депутати звинуватили авторів законопроєкту у тому, що у переліку є «ненадійні» країни, з яких спрощуватиметься реєстрація вакцини, а саме: Мексика та Бразилія. Водночас голова комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що комітет вніс поправки і з документа прибрали Бразилію та Мексику.
Комітет рекомендує залишити у переліку такі країни: США, Велику Британію, Швейцарію, Японію, Австралію, Канаду, Китай, Індію та ЄС.
Також депутатка Анна Скороход попросила до другого читання вказати у документі, що документ стосуватиметься вакцин саме проти COVID-19.
Коли в Україні планують розпочати вакцинацію?
Президент Володимир Зеленський анонсував, що вакцинація розпочнеться вже у лютому, а перший мільйон вакцин Україна має отримати «незабаром».
Раніше повідомлялось, що Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року. 16 мільйонів доз вакцини мають передати безкоштовно в межах співпраці з ініціативою COVAX.
Також Україна уклала контракт на постачання 1,9 млн доз китайської вакцини SinoVac Biotech (CoronaVac). Хоча щодо її дієвості є питання. У Бразилії заявили, що ефективність препарату становить 50,38%. МОЗ вимагає, щоб ефективність вакцини була щонайменше 70%, і поки чекає на офіційний звіт компанії-виробника.
Поки угода з SinoVac — це єдиний контракт України на закупівлю вакцини. В українському бюджеті на 2021 рік на вакцинацію населення заклали 2,6 млрд гривень.