Рада розгляне законопроєкт про електрошокери для поліції попри рішення комітету — Устінова
Верховна Рада на позачерговому засіданні 29 квітня розгляне законопроєкт, яким хочуть розширити право поліції застосовувати електрошокери. У березні профільний комітет спрямував цей документ на доопрацювання.
Про це повідомила депутатка від «Голосу» та членкиня парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександра Устінова. Законопроєкт також зареєстрували у порядку денному пленарного засідання Ради 29 квітня.
Зараз поліцейські можуть застосовувати електрошокери для відбиття нападу на правоохоронця, іншу людину чи об'єкт, що перебуває під охороною, а також для відбиття нападу тварини, якщо це загрожує життю і здоров'ю людини чи поліцейського.
Натомість проєкт закону пропонує дозволити використовувати електрошокер у таких випадках:
- затримання людини, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і фізично протидіє поліцейському;
- затримання людини, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
- затримання людини, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
- затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, зокрема поліцейського.
У Міністерстві внутрішніх справ вважають, що застосування електрошокерів дозволить ефективно припиняти порушення, завдаючи людині меншої шкоди, якщо порівняти з пристроями для відстрілу та вогнепальною зброєю.
Чому комітет не схвалив цю ініціативу?
Підкомітет з питань діяльності органів правопорядку вважає, що електрошокер недоцільно застосовувати щодо людей із серцево-судинними захворюваннями та вагітних жінок.
Члени підкомітету рекомендували внести правки між першим і другим читаннями, проте Комітет з питань правоохоронної діяльності відхилив цю пропозицію та спрямував законопроєкт на доопрацювання.
Устінова повідомила, що вперше після відхилення законопроєкту його все одно виносять на голосування. Парламентарка також зазначила, що стосовно документа досі немає висновків супровідних комітетів.