Рада Україна — НАТО провела перше засідання начальників Генштабів. Про що говорили?

У Брюсселі відбулося перше засідання Ради Україна — НАТО на рівні начальників Генеральних штабів. Представник України, генерал—майор Сергій Салкуцан закликав збільшити постачання зброї.

Про це повідомляє Місія України при НАТО.

Салкуцан звернувся до союзників від імені головнокомандувача Збройних сил генерала Валерія Залужного.

Він розповів про ситуацію на полі бою та пріоритетні потреби українських військових, закликавши збільшити постачання зброї. Зокрема, представник України згадав про системи протиповітряної оборони та ракети.

Більше про зустріч

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 17 січня розпочалася зустріч вищого військового органу Альянсу — Військового комітету — у форматі начальників Генеральних штабів.

Основна увага на зустрічі зосереджена на зміцненні стримування та оборони НАТО через максимальне виконання нових оборонних планів, зазначається на сайті Альянсу.

У своєму вступному слові адмірал Роб Бауер, голова Військового комітету, наголосив, що перед Альянсом постав «найнебезпечніший світ за останні десятиліття».

«НАТО вступило в нову еру колективної оборони. Разом ми захищаємо набагато більше, ніж фізичну безпеку нашого 1 мільярда людей і 31 (незабаром буде 32) нації. Ми захищаємо свободу і демократію», — зазначив він.

Голова військового комітету підкреслив: «Україна матиме нашу підтримку кожного дня, тому що результат цієї війни визначить долю світу».

Заступник генерального секретаря Мірча Джоане окреслив деякі з пріоритетів Вашингтонського саміту НАТО у липні 2024 року.

«Ми посилюватимемо нашу колективну оборону, особливо протиповітряну та протиракетну оборону. Ми посилимо нашу підтримку України», — заявив Джоане.

За його словами, перше засідання Ради Україна — НАТО у форматі начальників Генеральних штабів є ще одним свідченням постійної підтримки української нації.

Джоане пообіцяв, що Альянс тісніше співпрацюватиме з партнерами по всьому світу.

«НАТО може бути регіональним альянсом, і це не зміниться. Але ми стикаємося з глобальними викликами, і нам потрібно залучатися ще більше», — пояснив він.

Більше про Раду Україна — НАТО

Це спільний орган, у межах якого держави-члени Альянсу та Україна засідають на засадах рівності з метою просування політичного діалогу, взаємодії, співпраці та прагнення України набути членства в НАТО. Рада забезпечує взаємні консультації, ухвалення рішень і спільні заходи. Вона також слугує механізмом кризових консультацій.

Раду Україна — НАТО започаткували на Вільнюському саміті у 2023 році як один із трьох елементів пакета допомоги, що наближає Київ до Альянсу. До пакета також увійшла багаторічна програма допомоги, покликана сприяти Збройним силам України у досягненні цілковитої оперативної сумісності зі збройними силами держав-членів Альянсу.