Рада утворила слідчу комісію, яка буде контролювати розслідування у справі Гандзюк та інших активістів

Народні депутати ухвалили у цілому проєкт постанови, який передбачає створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для парламентського контролю за розслідуванням нападів на громадських активістів протягом 2017—2018 років.

«За» це рішення проголосували 347 народних депутатів України.

Жоден депутат не проголосував «проти», 32 — утримались.

«Метою Тимчасової слідчої комісії визначається перевірка відомостей щодо 55 нападів на громадських активістів у 2017-2018 роках зі «Списку Гандзюк» з метою підтвердження або спростування зазначених фактів», — йдеться у пояснювальній записці.

Комісія буде діяти один рік, через 6 місяців з дня утворення має подати звіт до Верховної Ради.

За даними, вказаними у пояснювальній записці, від початку 2017 року відбулося щонайменше 55 нападів на представників громадянського суспільства, п'ять з яких закінчилися смертю активістів. Ці напади у суспільстві отримали назву «Списку Гандзюк» на честь однієї з жертв.

У 15 випадках нападники використовували вогнепальну, травматичну або холодну зброю. Нападників затримали у шести випадках.

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

У листопаді 2018-го Верховна Рада вже створювала тимчасову слідчу комісію для розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших активістів. До складу ТСК увійшли представники різних фракцій. З того часу розслідування так і не довели до кінця. Про створення ТСК почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Створення ТСК тоді критикував генеральний прокурор Юрій Луценко. Під час виступу в Раді він щодо справи Гандзюк та створення ТСК Луценко анонсував своє звільнення. 7 листопада його прес-секретарка повідомила, що Луценко подав президенту заяву про свою відставку. Президент відхилив його заяву.