Рада ЄС частково прийняла Болгарію та Румунію в Шенгенську зону
Рада Євросоюзу 30 грудня частково прийняла Румунію та Болгарію до Шенгенської зони.
Про це повідомила пресслужба Єврокомісії.
Так, з березня 2024 року буде скасований прикордонний контроль на повітряних і морських кордонах Румунії та Болгарії з країнами, які входять до Шенгенської зони.
«Їхнє приєднання сприятиме розвитку подорожей, торгівлі й туризму, а також подальшій консолідації внутрішнього ринку», — йдеться у повідомленні.
Обговорення подальшого рішення щодо скасування контролю на сухопутних кордонах продовжиться у 2024 році, зазначили у Єврокомісії.
Як Україні стати частиною Шенгенської зони?
Шенгенська зона — це європейський простір, у якому скасований внутрішній прикордонний контроль.
Зараз Шенгенська зона є найбільшою зоною вільного пересування у світі. Вона складається з 27 країн: це країни ЄС та чотири асоційовані країни, що не входять до блоку (Норвегія, Ісландія, Швейцарія та Ліхтенштейн). Ірландія зберігає право відмови від скасування контролю на внутрішньому кордоні.
Усі країни, перш ніж стати частиною Шенгенської зони, повинні пройти серію оцінок і підтвердити, чи відповідають вони умовам, необхідним для застосування шенгенських правил.
Зокрема, ці критерії передбачають законодавство про прикордонний контроль, інфраструктуру та організацію, захист персональних даних, візи, депортацію, співпрацю поліції тощо.
Після цього потрібне одностайне схвалення всіх інших держав-членів. Також свою згоду має надати Європейський парламент.