Рада зареєструвала проєкт закону про реформу БЕБ: що вона передбачає

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який покликаний удосконалити роботу Бюро економічної безпеки.

Про це стало відомо з сайту Верховної Ради України, повідомили в Центрі протидії корупції (ЦПК).

Йдеться про законопроєкт №10439-2 «Про реформу Бюро економічної безпеки» та інших законів України щодо удосконалення роботи цього органу. Він зареєстрований як альтернативний до законопроєкту, який раніше подав Кабінет Міністрів, і в якому БЕБ фактично лишали під контролем заступника голови Офісу президента Олега Татарова, зазначили в ЦПК.

Як стверджує заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан, альтернативна версія реформи БЕБ краща за «урядову фікцію».

«Важливо, що у законопроєкті передбачена ретельна процедура переатестації співробітників на рівні закону, яка забезпечить реальне та повне очищення інституції в короткий строк», — додає Олена Щербан.

Ключовими авторами законопроєкту є заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк та голова антикорупційного комітету Ради Анастасія Радіна.

Що передбачає законопроєкт про реформу БЕБ?

Як пише Центр протидії корупції, проєкт закону передбачає такі зміни:

  • переатестацію співробітників БЕБ буде забезпечувати комісія з п’яти членів: трьох з них будуть визначати міжнародні партнери;
  • якщо працівник органу не пройде атестацію або відмовиться від неї — його звільнять;
  • атестація буде проходити у три етапи: тестування на знання законодавства, тестування на загальні здібності та співбесіда щодо доброчесності та професійної етики.
  • директора БЕБ обиратиме комісія з 7 членів на конкурсній основі. Чотирьох учасників комісії обиратимуть міжнародні партнери.