Рада завершила роботу після одного голосування за останні 3 тижні: не набралося голосів

Верховна Рада на засіданні 14 березня встигла розглянути лише одне питання. Після цього для ухвалення рішень забракло голосів, і роботу парламенту завершили.

Про це повідомили народні депутати Ірина Геращенко, Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

Як зазначають депутати, Рада встигла ухвалити звернення до урядів та парламентів іноземних держав і міжнародних організацій із закликом засудити російські «вибори» на окупованих територіях України. За відповідний документ №11078 проголосували 282 депутати.

Після цього у Києві пролунала повітряна тривога. А після її скасування депутати не змогли зібратись на голосування — на сигнальному етапі було лише 203 голоси. Тож засідання закрили, оскільки для ухвалення подальших рішень не вистачало голосів.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Депутати зазначають, що за останні три тижні Верховна Рада провела одне голосування. Ірина Геращенко повідомила, що звернулася до голови Ради Руслана Стефанчука з вимогою публічно пояснити депутатам, чому скасували пленарні засідання минулого тижня.

«І з огляду на низьку явку депутатів сьогодні оголосити, хто з них перебуває у відрядженнях. Та надати інформацію по фракціях. Голова ВР чомусь уникнув відповіді, пообіцяв надати інформацію колись пізніше. Так і сказав», — пише Геращенко.

Що передувало?

Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявив, що зараз для депутатів «є термінове важливе завдання, яке напряму впливає на допомогу партнерів». А коли воно буде виконане, народні обранці повернуться до роботи в сесійній залі.

Ця заява прозвучала після того, як опозиційні депутати поскаржилися на скасування пленарних засідань на початку березня, попри плани розглянути низку законопроєктів.

Арахамія наголосив, що з початку повномасштабного вторгнення Верховна Рада працює в режимі пленарного засідання, яке триває, і це дозволяє збиратися в будь-який час та оперативно реагувати на «зміни безпекової ситуації, важливі дедлайни чи особливості ухвалення рішень нашими партнерами».

«Тому неможливо скасувати те, що триває і фактично, і згідно з регламентом», — заявив він.