Радбез ООН ухвалила резолюцію про захист культурних пам’яток в умовах збройних конфліктів

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про захист культурної спадщини в умовах збройних конфліктів

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію про захист культурної спадщини в умовах збройних конфліктів.

Про це йдеться у повідомленні представництва України в ООН.

Італія та Франція є ініціаторами відповідної резолюції, а Україна виступає одним зі співавторів.

Зазначається, що резолюція засуджує незаконне знищення культурної спадщини, а також а також розграбування і незаконний вивіз культурних цінностей з території збройних конфліктів, насамперед терористичними групами.

Резолюція підтверджує, що такі дії можуть становити воєнні злочини і що особи, які їх вчиняють, повинні бути притягнуті до суду.

Крім того документ рекомендує вжити заходів державам-членам ООН для захисту їхніх культурних цінностей в контексті збройних конфліктів, в тому числі за допомогою документування та розміщення цих культурних цінностей в рамках мережі існуючих на їхніх територіях «безпечних зон».

Нагадаємо, 14 грудня Окружний адміністративний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв з колекції «скіфського золота» повинні бути повернуті в Україну.

Колекцію вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія.

Через анексію Росією Криму (яку Нідерланди не визнають) виникло запитання, кому повертати кримську колекцію. Українська сторона вимагала повернення колекції, оскільки експонати є національним надбанням.

Росія, в свою чергу, наполягала на повернення експонатів до Криму, оскільки угода про проведення виставки підписувалася з кримськими музеями.

Також зазначимо, що у Пальмірі знищили частину стародавнього Римського амфітеатру. Джихадисти відбили в урядових сил археологічну пам'ятку, яка входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, у грудні 2016, коли увійшли у місто знову.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram