Ракетний удар по Чорткову: майже 400 власників житла заявили про пошкодження, наразі розробляється алгоритм компенсації
Після ракетного удару 11 червня по Чорткову на Тернопільщині у місті створили штаб із ліквідації наслідків. Наразі майже 400 власників житла повідомили про те, що їхнє житло зазнало пошкоджень.
Про це повідомив нам у коментарі міський голова Чорткова Володимир Шматько.
До штабу входять експерти, які можуть обстежувати будівлі до подальших ремонтів, реконструкції тощо. Експертну комісію розділили на 5 груп. Вони почали працювати напередодні.
13 червня експерти продовжили обходити всі будинки, квартири та бізнес, які постраждали. Сьогодні також мають обстежити чотири багатоповерхівки, які найбільше пошкоджено. Мають працювати будівельні експерти.
Шматько каже, що порахувати суму збитків наразі неможливо. Наразі влада працює над алгоритмом компенсації.
«Є момент: є компенсація з держбюджету, де треба подавати документи згідно з постановою Кабміну, а є можливість допомогти з місцевого бюджету. І поки ми не знаємо, чи чекати на державну компенсацію місяць-п'ять, чи все-таки людям допомогти з місцевого бюджету вже зараз», — сказав мер.
Також зараз розробляється те, як оцінювати пошкодження та як їх відшкодовувати. Наприклад, чи купувати людям вікна-двері, чи давати їм грошові компенсації тощо.
Ракетний удар завдав збитків водоканалу: перебиті центральні каналізаційні труби. Зараз їх обстежують.
«Є проблема світла (у районі, де сталося влучання — ред.), пообривані всі кабелі вуличного світла, інтернету, відеоспостереження. Маємо проблему з одним із садочків, який постраждав найбільше. Там вибиті понад 20 вікон. Зараз підраховуємо що потрібно, щоб їх замінити. У двох садочках району на цей тиждень призупинене навчання», — розказав Шматько.
Газ, вода та світло у Чорткові є, крім чотирьох найбільш постраждалих будинків. У штабі зазначають, що упродовж дня до них звертались мешканці квартир, яких не було вдома на час удару, тож експерти не змогли зайти до помешкань та описати наслідки. Станом на середину 13 червня є майже 400 звернень від власників пошкодженого житла.
За словами Шматька, люди з чотирьох найбільш постраждалих будинків від поселення до гуртожитку відмовились. Вони тимчасово переїхали до родичів.
Якщо для вас важливе те, що ми робимо, і ви вже підтримали Збройні сили України, можете підтримати наше інформаційне військо.
Що передувало?
Місто Чортків на Тернопільщині ввечері 11 червня обстріляли ракетами. За даними влади, було чотири ракетні удари, попередньо ракети запустили з акваторії Чорного моря. Зруйновано частину військового об'єкта та цивільну інфраструктуру, постраждали 4 п'ятиповерхівки.
Одна з ракет поцілила у газопровід, внаслідок цього сталася пожежа. Після її ліквідації розпочалися рятувальні роботи. О 1-й ночі пошуки людей тимчасово зупиняли через повторну загрозу ракетного удару. О 3-й ночі пошукові роботи завершили. Влада також почала переселяти людей з постраждалого помешкання до тимчасового житла.
Відомо про 23 поранених людей. Загиблих немає. Серед потерпілих є і цивільні, і військові, всі вони отримали ушкодження легкого та середнього ступеня важкості. З-поміж постраждалих була 12-річна дівчинка з Харкова, яка з сім'єю переїхала на Тернопільщину після початку повномасштабного вторгнення.
Головний лікар Чортківської лікарні Ростислав Шульський нам у коментарі зазначив, що станом на 13 червня госпіталізованими залишились 8 людей. У пацієнтів немає ризиків для життя, всі стабільні та у задовільному стані.