Резніков: На «Рамштайні-14» обговорили постачання терміново необхідної зброї та обладнання

На чотирнадцятому засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» у пріоритеті стояло обговорення постачання зброї та обладнання, терміново необхідних для звільнення окупованої території.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков 18 липня за підсумками засідання «Рамштайн-14», яке цього разу відбулося в онлайн-форматі.

За його словами, увага зосередилася навколо протиповітряної оборони, боєприпасів та броні. Резніков заявив про нові ініціативи, не надавши деталей.

Також він розповів, що міністри оборони Люксембургу та Естонії Франсуа Бауш та Ханно Певкур презентували конкретні кроки для розвитку ІТ-коаліції.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас ініціював створення коаліції з розмінування.

Резніков також подякував американському колезі Ллойду Остіну за «лідерство у безпрецедентній коаліції проти російського зла».

Остін підкреслив, що кремль прорахувався, коли думав, що «друзі України здадуться або втечуть». Він зазначив, що натомість «нації доброї волі з усього світу відстоюють суверенне право України на захист».

«Сьогодні ми знову взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну під час її вирішального контрнаступу та в довгостроковій перспективі, і зараз не час гальмувати. США разом із союзниками та партнерами зрушили гори, аби забезпечити Україну критично важливими системами ППО, боєприпасами тощо», — заявив Остін на пресконференції за підсумками «Рамштайну».

Він зазначив, що на зустрічі обговорили плани збільшення виробництва боєприпасів як на національному, так і на багатонаціональному рівнях через ініціативу ЄС.

Крім того, за словами Остіна, на засіданні заслухали співкерівників тренувальної коаліції на F-16 — Данії та Нідерландів. Міністр оборони США наголосив, що українським пілотам уже не терпиться навчитися керувати літаками четвертого покоління.

А Швеція та Франція, зі слів Остіна, підписали двосторонні угоди з Україною щодо оборонних закупівель, що допоможе країні отримати ще більш досконалі системи, а також сприятиме поглибленню співпраці в майбутньому.