Резніков вважає, що партнери вже «дозріли» щодо літаків: Моє відчуття — це питання місяців
Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що міжнародні партнери вже «дозріли» щодо військової допомоги Україні літаками.
Про це він сказав в інтерв'ю «Бабелю».
За словами міністра, деякі країни вже говорять про готовність навчати наші екіпажі.
«А коли вони готові навчати, це означає, що далі лишаються технічні питання. Моє відчуття ― це питання місяців. І коли я кажу "місяців", це один-два», ― сказав Резніков.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат на тлі візиту президента США Джо Байдена до Києва заявив в етері єдиного телемарафону, що очікує «гарних новин»: «Тема зброї дуже чутлива, і партнери дуже чутливо ставляться до будь-яких заяв. Але все вже озвучено. Американські партнери, та й всі країни мають список першочергових потреб [...] Вершина наших мрій — це літаки. Саме багатоцільові літаки ― це те питання, яке ніколи не сходило з вуст з початку агресії рф».
Резніков заявив, що зі «списку бажань» України залишилися сучасні літаки, які можуть бачити радарами інші літаки або ракети ворога, і теж мають ракети. Щодо решти озброєння ― Україна або має його, або вже є політичне рішення.
Які літаки треба Україні?
Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук каже, що підхід такий: оптимальними для нас були б американські Falcon-F-16, другі ― шведські Gripen, є також британські, французькі й німецькі системи. Але остаточного рішення ще немає, його пропрацьовують експерти, розповів Резніков.
За словами міністра, раніше було питання щодо готовності аеродромів України до F-16, оскільки в них нижча посадка, ніж у наших літаків. «Але ми вже знайшли технічне рішення, тому застереження зняте», ― запевнив Резніков.
Він додав, що спершу Україна буде боротися за 50 літаків, а потім — за сотню: «Реалістично, якби ми мали сотню літаків з різними можливостями виконання завдань ― це був би непоганий кейс. І він реалістичний, бо кожна країна може дати 10-15 штук, і це не зменшить їхню обороноздатність».