Результати конкурсів на посади держсекретарів міністерств фальсифікуються — місія #Доброчесно
Комісія з обрання державних секретарів на посади у міністерства фальсифікує результати конкурсів та призначає переможцем тих, хто «необхідний» уряду
Комісія з обрання державних секретарів на посади у міністерства фальсифікує результати конкурсів та призначає переможцем тих, хто «необхідний» уряду.
Про це в ефірі Громадського розповів Микола Виговський — координатор моніторингової місії #Доброчесно.
За його словами, зараз велика частина міністрів вимагають призначити на посаду держсекретаря тих, хто їм необхідний.
«З таким результатом вони не забезпечать хорошої роботи міністерства надалі», — зауважив Микола Виговський.
Окрім того, він наголосив на фальсифікації комісією результатів відбору на посади.
«Через порядок проведення конкурсів знайшли способи як тиснути і проводити необхідних для себе кандидатів. Проблема в тому, що немає чітко визначеного порядку і є лазівки, якими користується комісія. Вони намагаються якось приховати оцінки результатів конкурсу. Хоча вони не мають права це робити. З 20 балів, які кандидат може набрати, 18 – виставляються закрито і суб’єктивно. При тому не досліджується і не береться до уваги критерій доброчесності», — зауважив Виговський.
На його думку, термін обрання всіх держсекретарів має бути перенесений з 1 січня на більш дальній термін.
«Треба провести конкурс за нормальними правилами та нормальним його висвітленням, щоб дійсно сильніші перемогли. Зараз ми маємо такі результати через недостатню комунікацію уряду реформи. Вони не пояснюють конкретні обов’язки, не пояснюють реальну зарплату. Офіційно держсекретар отримуватиме близько 35 тисячі гривень, хоча всюди пишуть 12 тисяч, бо їм наче соромно», — сказав Виговський.
Також він наголосив, що у міністерстві може працювати людина, яка раніше не мала досвіду роботи у подібних структурах.
«Якщо людина ніколи не працювала у подібній структурі, проте розуміє місію конкретного міністерства і може впроваджувати реформи на практиці – вона може бути держсекретарем», — запевнив Виговський.
Він також сказав, що за законом держсекретар обирається на 5 років і працює незалежно від складу Кабінету міністрів.
«Новий держсекретар має сформувати нові підходи до роботи і далі їх передавати для забезпечення якості роботи структури», — сказав Виговський.
Раніше член комісії з питань вищого корпусу держслужби Костянтин Ващенко заявив, що не може бути підстав сумніватись в об’єктивності результатів конкурсу на посаду держсекретарів міністерств.