Рік нового закону про домашнє насильство: що змінилося
«Я його попросила покосити траву, він почав шукати, де у нас інструменти і не міг знайти якусь детальку. І якщо раніше його можна було після крику зупинити, то цього разу він почав… мене скидати зі сходів».
Олена має свій інтернет-магазин, де продає вироби зроблені власними руками: вишиває на жіночих сумках кольоровими стрічками. Її бізнес дуже дратував чоловіка. І через три роки після першого випадку фізичного насильства, стався ще один. 15 років цивільного шлюбу, двоє синів — одному 10, іншому — 14, забезпечена родина, хороша робота, квартира, будинок. Та зараз Олена разом із дітьми переховується від свого колишнього чоловіка в одному з притулків Києва.
За даними Мінсоцполітики, щороку в Україні від домашнього насильства страждає близько 100 тисяч осіб, 90% з яких — жінки. Рік тому в Україні набув чинності закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому вперше чітко визначене поняття насильства та його види, розширилися можливості поліції реагувати і допомагати постраждалим одразу на місці. А от поправки до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, набувають чинності з січня 2019 року. Тобто криміналізують домашнє насильство тільки з наступного року.
З 12 червня 2017 року в Україні працюють спеціальні мобільні групи під назвою «Поліна», учасники якої проходили спеціальні навчання. Громадське поспілкувалося із учасниками проекту «Поліна» у Києві та виїхало із ними на виклики.