Родина Медведчука втратила контроль над 6 фірмами з нафтобізнесу в Росії, однак повністю його не залишила ㅡ «Схеми»
Дружина народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука ㅡ Оксана Марченко ㅡ позбулась «материнської» компанії у Росії, до якої входили підприємства з нафтопереробки та нафтопродажу. Серед них був і «Новошахтинський завод нафтопродуктів», який нещодавно потрапив під санкції. Та це не означає що родина Медведчука полишила нафтобізнес у Росії.
Про це з посиланням на дані реєстру юридичних осіб Росії пишуть журналісти програми «Схеми».
Зокрема йдеться про російську компанія «Юг Энерго», яку контролювала Оксана Марченко. Вона є «материнською» компанією нафтопереробного бізнесу умовної групи «Новошахтинського заводу нафтопродуктів» (НЗНП).
Таким чином, разом з «Юг Энерго» родина Медведчука втратила контроль ще над 5 компаніями:
- «ТД «НЗНП» ㅡ компанія, яка займається продажем нафтопродуктів;
- «Югтранс-НЗНП» ㅡ компанія-перевізник;
- «НЗНП Инжиниринг» ㅡ будівельна і проєктувальна компанія);
- «Роузвуд Шиппинг» ㅡ компанія-перевізник, яка володіє вісьмома нафтовими танкерами;
- АТ «Новошахтинский завод нафтопродуктов».
Остання компанія у лютому потрапила під санкції Ради національної безпеки та оборони за фінансування тероризму. Секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що в України є інформація, що дизпаливом цього заводу заправляють російські танки на окупованих територіях.
Тепер новим власником «Юг Энерго» значиться російська компанія «Петон инвест технолоджи» ㅡ «дочка» «Науково-дослідного проектного інституту нафти та газу "Петон"», який є підрядником «Газпрому». Ця компанія контролює 93% «Юг Энерго».
Але це не означає, що родина Медведчука та наближені до нього повністю втратили зв'язок з групою НЗНП. Сім'ї Віктора Медведчука та його соратника ㅡ Тараса Козака ㅡ продовжують володіти компанією «НЗНП Трейд».
Ця компанія отримала право видобувати нафту на Гавриківському родовищі у Ханти-Мансійському окрузі, де запаси нафти оцінюють у майже 137 мільйонів тонн.
Наразі засновниками ТОВ «НЗНП Трейд» лишаються цивільна дружина Козака Наталія Лавренюк (25%), АТ «Ренессанс» Оксани Марченко (61%) та АТ «Финконсалтпро» (14%).
Санкції РНБО
19 лютого РНБО запровадило санкції проти Медведчука, його дружини Оксани Марченко, низки громадян РФ, а також проти цивільної дружини Тараса Козака Наталії Лавренюк.
Перед тим, 2 лютого, санкції запровадили проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
Також РНБО хоче повернути в держвласність частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього. Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.
В ОПЗЖ санкції РНБО проти Медведчука розцінюють як «спланований акт політичних репресій». А сама дружина Медведчука Оксана Марченко заявила, що вимушена йти в політику та вступати до партії.