Родини моряків із крейсера «Москва» змушують замовчувати інформацію про загиблих родичів — розвідка
Соціальна напруга серед родичів росіян, що загинули на крейсері «Москва», продовжує зростати. А втім, родини моряків примушують замовчувати інформацію про їхніх загиблих рідних.
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
Щоб покращити важкий психологічний стан членів сімей екіпажу колишнього флагмана чорноморського флоту, який затонув 14 квітня, з рідними моряків працює спеціальна група психологів, медиків та юристів.
За даними воєнної розвідки України, основна мета групи — унеможливити витік інформації про загиблих та зниклих безвісти окупантів-строковиків.
Родичів намагаються вмовити ні з ким не спілкуватися про своїх синів та чоловіків, які служили на крейсері. У разі відмови їм погрожують невиплатами компенсацій та кримінальним переслідуванням.
У Севастополі під час зустрічі командувача чорноморського флоту з родичами загиблих моряків будинок офіцерів флоту охороняла військова поліція.
Самого командувача тоді супроводжувала група спецпризначенців. Частина родичів на знак протесту на зустріч із командуванням флоту не прийшла.
Потоплення російського флагмана
13 квітня стало відомо, що українські військові влучили ракетами «Нептун» у російський ракетний крейсер «Москва», який був флагманом чорноморського флоту рф. Це саме той корабель, який погрожував військовим на острові Зміїний та отримав відповідь «Русский военный корабль, иди на...!»
У міноборони росії спершу заявили, що пожежу локалізували і судно «зберігає плавучість». Зрештою вночі 14 квітня відомство визнало, що російський ракетний крейсер «Москва» затонув. А втім, міноборони рф не визнає, що корабель затонув унаслідок дій українських військових.
За даними «Мілітарного», крейсер «Москва» мав артилерійське, зенітне, протичовнове та мінно-торпедне озброєння. Крім того, на ньому були встановлені 16 пускових установок протикорабельних ракет П-1000 «Вулкан» із дальністю враження цілей до 1000 км, а ще корабель перевозив на борту один гелікоптер Ка-27.