Російська влада відкрила виборчі дільниці у Придністров'ї попри прохання Молдови не робити цього
У невизнаному Придністров'ї 17 вересня російська влада відкрила чотири виборчі дільниці для голосування за депутатів до нижньої палати парламенту країни — Державної думи. Перед цим влада Молдови просила Росію утриматися від цього рішення.
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ і євроінтеграції Молдови, цитує NewsMaker.
Сьогодні, 18 вересня, на ділянці в Тирасполі проголосував і лідер Придністровського регіону Вадим Красносельський. А завтра, 19 вересня, в Придністров'ї планують відкрити ще 27 ділянок.
«Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції шкодує, що, попри послідовну позицію, висловлену молдовською владою, російська сторона діяла таким чином, що не відповідає принципу суверенітету, територіальної цілісності Молдови та двосторонньої правової бази», — йдеться у заяві.
У відомстві наголосили, що раніше посольство Росії в Молдові звернулося до них із проханням організувати проведення виборів на території країни. Молдовська влада заявила, що для цього немає жодних перешкод у населених пунктах, які перебувають під контролем конституційної влади країни.
Водночас МЗС звернулося до російської сторони з проханням утриматися від відкриття виборчих дільниць у Придністровському регіоні, оскільки там неможливо забезпечити необхідні умови безпеки для голосування.
На початку 90-х між Молдовою та самопроголошеною Придністровською республікою стався збройний конфлікт. Придністров'я підтримувала Росія, але країну не визнала.
У 1992 році після завершення збройної фази конфлікту Молдова погодилася на «прямий діалог» з невизнаною владою в Придністров'ї, а Росію погодилися вважати «посередником» для врегулювання конфлікту.
У законодавстві Молдови Придністров'я вважається автономним територіальним утворенням з особливим правовим статусом. Урегулювання ситуації між Кишиневом і Тирасполем (Придністров'я) досі триває.
Вибори до Держдуми
У Росії з 17 по 19 вересня вперше в історії проходять триденні парламентські вибори. Громадяни Росії обирають депутатів Держдуми, представників місцевих зборів і муніципалітетів і губернаторів. 108 мільйонів росіян можуть проголосувати всередині країни, ще два мільйони — за кордоном.