російські пропагандисти намагалися спровокувати полоненого «азовця» в інтерв'ю. Ось що він відповів
На ресурсах російських пропагандистів опублікували відео з полоненим українським військовослужбовцем з «Азова» Владиславом Дутчаком (позивний «Доцент»).
Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Владислав Дутчак є істориком та кандидатом філософських наук, працював лектором і методистом Освітнього Дивізіону «Національного Корпусу» та проводив лекції з історії.
Разом з іншими українськими військовослужбовцями Владислав Дутчак перебував у Маріуполі, доки його не евакуювали з гарнізону.
На ресурсах російських пропагандистів опублікували відео з «Доцентом», де розпитували про його діяльність. Зокрема російські пропагандисти допитувалися чоловіка, чи він «ідеологічно прошивав "азовців"», на що Владислав спокійно відповів, що читав лекції з військової історії світу й України, здійснював гуманітарну підготовку солдатів та налаштовував їх на критичне мислення.
Дутчак також заперечив причетність «Азову» до масових поховань у Маріуполі. А на запитання про те, хто такі для нього жителі «Л/ДНР», військовий відповів: «Українці. Безумовно, серед них є люди, які помиляються у своїх поглядах, але це українці — такі ж, як і ми. Рано чи пізно ми знайдемо з ними спільну мову. Якщо ми не зможемо знайти спільну мову, то я сподіваюся на те, що мої діти та їхні діти знайдуть спільну мову».
Яка ситуація із захисниками Маріуполя?
З початку повномасштабної війни Україна та рф провели вже низку обмінів військовополоненими, обмінявши сотні людей. Наразі триває операція з обміну захисників Маріуполя, які після кількох місяців протистояння з росіянами у блокадному місті вийшли з території заводу «Азовсталь», куди окупанти прорвалися 4 травня.
Завдяки бійцям з «Азовсталі» Україна отримала критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил та отримання допомоги від партнерів. У Генштабі ЗСУ повідомили, що вище військове командування віддало наказ командирам підрозділів на «Азовсталі» зберегти життя особового складу.
16 травня до тимчасово окупованого Новоазовська із заводу евакуювали 53 важкопоранених українських бійців, ще 211 бійців евакуювали через гуманітарний коридор до тимчасово окупованої Оленівки. 17 травня Reuters із посиланням на свідка повідомило, що щонайменше ще сім автобусів з українськими військовими виїхали з «Азовсталі».
У Міноборони заявляли, що врятованих українських бійців обміняють на російських військовополонених. Водночас там наголошують, що операція з порятунку триває, тож її деталей не розголошують.
За даними британської розвідки, з «Азовсталі» вийшли приблизно 1700 українських військових, проте українська влада ці дані не коментує.