росія, ймовірно, вже не фінансує ПВК «Вагнер» — британська розвідка

Існує реальна можливість того, що російська федерація більше не фінансує приватну військову компанію «Вагнер».

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.

Як ідеться у зведенні, група «Вагнер», імовірно, нині скорочує чисельність складу. Це роблять здебільшого для того, щоб заощадити витрати на зарплату персоналу.

«Після невдалого заколоту в червні 2023 року російська держава діяла проти деяких інших бізнес-інтересів власника "Вагнера" євгена пригожина. Є реалістична можливість того, що кремль більше не фінансує групу», — йдеться у повідомленні.

Відомство допускає, що якщо росія більше не платить «Вагнеру», то другим найбільш вірогідним платником є білоруська влада.

«А проте сили [ПВК "Вагнер"] були б значним і потенційно небажаним виснаженням скромних білоруських ресурсів», — вважає розвідка.

Доля «вагнерівців»

Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем.

У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні «Брестський» поблизу кордону з Польщею.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» та українські прикордонники тим часом фіксували переміщення колон легкових і вантажних автомобілів, імовірно, ПВК «Вагнер».

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про рух бойовиків приватної військової компанії «Вагнер» до Сувальського перешийка — території, яка одночасно з'єднує територію Балтійських країн із Польщею та рештою країн НАТО, а також відмежовує територію російської Калінінградської області й Білорусі.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко тим часом «пожартував» про плани ПВК «Вагнер» піти «на екскурсію» до Польщі, але згодом заявив, що йому Сувальський перешийок «тисячу років не треба».