росія може ще принаймні рік фінансувати війну проти України, попри санкції — «злиті» документи Пентагону

Американська розвідка вважає, що росія може фінансувати війну проти України ще щонайменше рік — попри тиск міжнародних санкцій.

Про це повідомляє Washington Post із посиланням на «злиті» секретні документи.

У файлах докладно не зазначено, з яких джерел надійшла інформація, але вони позначені кодом, який означає, що дані отримали завдяки перехопленням. Тобто США отримали доступ до каналів комунікацій, де російські чиновники обговорювали, як обмежити вплив санкцій.

Згідно з документами, частина російської економічної еліти відчуває шкоду західних санкцій та не погоджується з політикою москви щодо України, але не готова виступати проти путіна.

«москва покладається на збільшення корпоративних податків, свій Державний інвестиційний фонд, який інвестує в реальні та фінансові активи, такі як акції, облігації, нерухомість, дорогоцінні метали тощосуверенний фонд, збільшення імпорту та адаптивність бізнесу, щоб допомогти пом’якшити економічний тиск», — йдеться в частині оцінки в документах.

росія відкидає вплив західних санкцій, але дані американської розвідки показують, що в москві занепокоєні обмеженнями. Так, міністр фінансів росії на початку березня склав проєкт листа до прем’єр-міністра михайла мішустіна з проханням підтримати плани на випадок непередбачених обставин, щоб уникнути через вплив санкцій «потенційно незручного краху» російських державних структур, як-от Міжнародний інвестиційний банк, Міжнародний банк економічного співробітництва та Євразійський інвестиційний банк.

Крім того, американська розвідка з'ясувала, що російські розвідники стурбовані недостатньою кількістю іноземної валюти у внутрішніх російських банках, а також тим, що США можуть накласти нові санкції на китайські компанії, які ведуть бізнес із росією.

У документах не розглядають вплив санкцій, які запровадили в березні-квітні. Також у цих звітах не досліджують інші чинники, які можуть вплинути на здатність росії воювати, зокрема недостатність боєприпасів та солдатів.

«Злиті» документи

New York Times 6 квітня написало, що у Twitter і Telegram опинилися секретні військові документи з описами планів США та НАТО про допомогу українській армії перед контрнаступом. Там прописаний американський та український погляди станом на 1 березня стосовно того, що може знадобитися ЗСУ для цієї кампанії. Але інформації про час і місце контрнаступу не вказано.

Аналітики ж помітили, що деякі документи могли бути змінені. Зокрема, на одному зі слайдів ідеться, що в окупантів загинуло 16–17,5 тисячі солдатів, а в України — нібито 71,5 тисячі. Однак Пентагон та інші аналітики заявляли, що росія має втрати близько 200 тисяч убитими та пораненими.

А вже 7 квітня журналісти New York Times повідомили про нову партію секретних документів, які нібито розкривають таємниці американської безпеки щодо України, Близького Сходу та Китаю.

Мін'юст США взявся за розслідування. 13 квітня журналісти з'ясували, що причетним до витоку може бути користувач платформи Discord. Того самого дня ФБР затримало 21-річного нацгвардійця Джейка Тейшейру. А вже 14 квітня Тейшейрі висунули звинувачення.