росія переміщує кілька тисяч своїх солдатів із району Каховської ГЕС на два інші напрямки — британська розвідка

росія з великою імовірністю почала перебазування частини своїх військ зі східного берега річки Дніпро для посилення Запорізького й Бахмутського напрямків.

Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.

Імовірно, ідеться про перекидання кількох тисяч військовослужбовців 49-ї армії, зокрема 34-ї окремої мотострілецької бригади, а також підрозділів ВДВ і морської піхоти.

«Таке переміщення, імовірно, показує усвідомлення росією того, що український контрнаступ через Дніпро після руйнування Каховської греблі й подальшого затоплення тепер менш імовірний», — указує британська розвідка.

Підрив Каховської ГЕС

Він стався у ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Херсонській і Миколаївській областях. Через це декілька мільйонів тонн українського врожаю можуть утратити, а поля на Півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі. Через підрив греблі стався витік мастила з машинного залу гідроелектростанції: воно потекло в напрямку Чорного моря.

Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що греблю зруйновано внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники. Українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель наголосив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. А Європарламент заявив, що руйнування Каховської греблі — це воєнний злочин росії.

Пізніше журналісти New York Times проаналізували інженерні плани й дійшли висновку, що греблю Каховської ГЕС підірвала саме росія. Зокрема, росіяни мали всі інженерні креслення, а фундамент греблі міг протистояти майже будь-якому зовнішньому нападу. Найбільш імовірною причиною руйнування греблі NYT уважає підрив ремонтного проходу, який доступний із машинного залу.