росія погрожує підірвати аміачні склади у Харкові. У МОЗ розповіли, як діяти в разі отруєння
Російсько—окупаційні війська можуть підірвати склади аміаку в Харківській області для того, щоб звинуватити в цьому Збройні сили України.
Про це попередила Служба безпеки України.
Міністерство охорони здоров’я опублікувало детальну інструкцію, як діяти у випадку хімічної атаки. Там нагадали, що аміак — це вогненебезпечний і вкрай отруйний газ. У нього немає забарвлення, але є характерний ядучий запах та смак. Аміак вдвічі легший за повітря та становить небезпеку для очей.
Які симптоми отруєння аміаком?
Через отруєння аміаком буває сильний кашель та задуха. В очах виникає різь (свербіж) та порушується частота пульсу. На шкірі з'являються почервоніння. Подразнюються слизові оболонки. Після контакту з речовиною може виникнути обмороження, опіки з пухирями й виразки.
Що робити в разі отруєння аміаком?
Насамперед постраждалого негайно виносять на свіже повітря. Дуже важливо транспортувати його у положенні лежачи.
Людину забезпечують теплом та спокоєм. Їй необхідно дати зволожений кисень (теплі водяні пари 10%-го розчину ментолу в хлороформі).
За можливості з тіла постраждалого змивають осілий збудник. Також бажано змінити одяг. Якщо відбулося ураження шкіри — її омивають теплою водою. Після цього роблять примочки з 5%-го розчину оцтової, лимонної або соляної кислоти.
Як уберегти себе від отруєння аміаком?
У Центрі громадського здоров’я пояснили, що виходити із зони зараження слід перпендикулярно до напрямку вітру. Органи дихання обов'язково необхідно захистити ватно-марлевою пов’язкою, рушником чи іншою бавовняною тканиною. Їх складають у декілька разів, перед цим змочивши у 2%-му розчину лимонної чи оцтової кислоти або води.
Варто потурбуватися і про тих, хто поруч. Вікна та двері необхідно щільно закрити. Їх завішують тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту.