росія прагне повернутися до Ради ООН з прав людини — BBC

російські дипломати домагаються переобрання своєї країни в Раду ООН з прав людини на новий трирічний термін.

Про це повідомляє BBC з покликанням на копію позиційного документа, який росія поширює серед членів ООН з проханням про підтримку.

У документі росія обіцяє знайти «адекватні рішення для питань прав людини» і нібито не перетворювати правозахисний орган ООН на «інструмент, який обслуговує політичну волю однієї групи країн», що можна зрозуміти як натяк на Захід.

Дипломати рф заявили, що сподіваються відновити певну міжнародну довіру після звинувачень у порушеннях прав людини в Україні.

Чи може росія відновити членство?

Рада ООН з прав людини розташовується в Женеві й складається з 47 членів, кожен з яких обирається на трирічний термін.

У квітні 2022 року росію виключили з цього правозахисного органу ООН. За виключення росії проголосували 93 члени Генеральної асамблеї ООН, ще 24 були проти цього, а 58 утрималися. У втраті членства москва звинувачує «Сполучені Штати та їхніх союзників».

Тепер росія хоче відновити членство на виборах, які відбудуться 10 жовтня. Вона змагатиметься з Албанією та Болгарією за два місця в Раді, які зарезервовані для країн Центральної та Східної Європи.

У голосуванні візьмуть участь усі 193 члени Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Дипломати заявили, що росія веде агресивну кампанію, пропонуючи малим країнам зерно та зброю в обмін на їхні голоси. Отже, цілком можливо, що росія зможе повернутися до Ради ООН з прав людини, зазначає BBC.

Цього місяця три моніторингові групи — UN Watch, Фонд прав людини та Центр прав людини Рауля Валленберга — дійшли висновку, що росія «не відповідає вимогам» для членства в Раді з прав людини.

«Переобрання росії в Раду зараз, поки її війна проти України все ще триває, було б контрпродуктивним для прав людини та дало б сигнал про те, що ООН несерйозно налаштована притягнути росію до відповідальності за її злочини в Україні», — йдеться у звіті.