росія продовжила масовану атаку, з полону повернулися десятки захисників України: головне за день 11 жовтня
російсько—окупаційні війська вранці 11 жовтня продовжили масовану атаку по території України; з російського полону повернулися ще 32 захисники України; президент Володимир Зеленський пропонує розмістити на кордоні з Білоруссю місію міжнародних спостерігачів. Зібрали головне за 11 жовтня.
Атака рф продовжилася
Уранці 11 жовтня було чутно вибухи в Одеській, Хмельницькій, Київській, Львівській, Миколаївській, Дніпропетровській, Вінницькій та Запорізькій областях. У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що зранку працює стратегічна авіація окупантів із Каспійського моря. Ракетоносці Ту-95 і Ту-160 запускають ракети типу Х-101/Х-555.
На Львівщині завдали ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури: 30% Львова тимчасово опинилося без електроенергії. Також фіксували перебої з водопостачанням у Сихівському та Франківському районах Львова.
На Вінниччині двічі атакували Ладижинську теплоелектростанцію. За попередньою інформацією, постраждали 6 людей.
У Запорізькій області прильоти зафіксували в місті Оріхів та селищі Степногірськ: 7 людей загинули, стільки ж — травмовані. А вранці 11 жовтня голова Запорізької ОВА Олександр Старух повідомив, що окупанти запустили 12 ракет С-300 по Запоріжжю. У місті вразили громадські об'єкти. Дві ракети влучили в автосалон, унаслідок чого загинула одна людина. Інші ракети вразили навчальний заклад — пошкоджено школу й амбулаторію.
Під час другої хвилі масових атак війська рф запустили 28 ракет: 16 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 12 крилатих ракет «Калібр». 20 із них українські військові збили. Також окупанти запустили понад 15 безпілотників. Майже всі вони були іранськими «Шахідами», більшість збито.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що за дві доби розрахунками зенітного ракетного дивізіону було збито 9 з 11 БПЛА Shahed-136.
Україна просить про повітряний щит
Президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів надати повітряний щит для України. Для цього потрібна достатня кількість сучасних та ефективних систем ППО.
Зеленський подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за прискорення постачання систем ППО IRIS-T SLM та президенту США Джо Байдену за рішення надати сучасні ПРО та ППО.
Він розповів, що зараз система ППО України дає змогу знешкоджувати частину російських ракет і безпілотників. Однак, за даними розвідки України, росія замовила в Ірану одних тільки дронів-камікадзе типу «Шахід» 2400 одиниць.
НАТО стежить за діями росії
НАТО уважно стежить за ядерними силами росії. В Альянсі поки не побачили жодних змін у позиції рф, але зберігають пильність, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
«Завуальовані ядерні загрози президента путіна небезпечні й безвідповідальні. росія знає, що ядерну війну неможливо виграти і її ніколи не можна вести», — сказав він.
Полонені повертаються додому
Україна 11 жовтня провела черговий обмін полоненими. Вдалося звільнити 32-х наших військових і повернути тіло ізраїльтянина Дмитра Фіалки. Так, із полону вдалося звільнити трьох офіцерів, 28 солдатів та одного матроса. Зараз звільнені військові проходять медичний огляд, будуть відновлюватися, побачать своїх рідних.
Окрім того, Україні вдалося повернути 37 депортованих російськими окупантами дітей. Наприкінці серпня їх примусово вивезли з Харківської області до російського селища Кабардінка (біля Геленджика), попри те, що в усіх є батьки.
Також 11 жовтня відбулося чергове передання Україні тіл військовослужбовців, загиблих у війні проти росії. Додому повернули тіла 62 бійців.
Окупанти викрали заступника гендиректора ЗАЕС
російсько-окупаційні сили викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка і тримають його в невідомому місці. Український оператор ЗАЕС припускає, що до Мартинюка застосовують притаманні окупантам методи катування та залякування.
«Енергоатом» закликав гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі та світову спільноту залучити всі можливі заходи для негайного звільнення Валерія Мартинюка з полону та повернення його до виконання посадових обов'язків.
Місія на кордоні з Білоруссю
Президент Володимир Зеленський пропонує розмітити на кордоні України та Білорусі місію міжнародних спостерігачів для моніторингу безпекової ситуації.
Зеленський зазначив, що територія Білорусі вже застосовується для ударів по Україні, і зараз спостерігається більша загроза. Зокрема, росія намагається прямо втягнути Білорусь у війну, розігруючи провокацію, нібито Україна готує удар по цій країні.
Президент наголосив, що Україна не планувала й не планує військових заходів проти Білорусі.
«Нас цікавить лише відновлення нашої територіальної цілісності. Але для того, щоб повністю зняти цю провокацію, щоб зняти ці наративи, які звучать від Лукашенка, щоб зняти навіть припущення стосовно будь-якої загрози нібито від нас, ми пропонуємо своє рішення», — сказав він.