Росія пропонує Німеччині та Франції обговорити перемир'я на Донбасі, залучивши Україну та «Л/ДНР»
Росія пропонує Німеччині та Франції до 27 квітня обговорити перемир'я на Донбасі за участю української сторони та представників так званих «Л/ДНР».
Про це заявив заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак, пише «РИА Новости».
«Сподіваюся на конструктивне, відкрите та чесне обговорення проєктів рішень щодо актуальних (перемир'я) та стратегічних питань реалізації Мінських домовленостей, які перебувають на столі переговорів, уже найближчим часом (не пізніше ніж 27 квітня)», ㅡ цитує лист Козака видання.
Сам російський політик підтвердив справжність цього листа.
«Підтверджую свою пропозицію про можливість проведення таких переговорів безпосередньо в зоні конфлікту за участю представників України та окремих районів Донецької та Луганської областей», ㅡ сказав він.
Нічого нового
Пропозиція Козака, який в адміністрації Володимира Путіна відповідає за «український напрямок», вочевидь, є відповіддю на заклик президента Володимира Зеленського зустрітися з Путіним на Донбасі. Раніше на цю пропозицію відповів і сам російський президент ㅡ він запропонував Зеленському приїхати в Москву і говорити про українсько-російські відносини, натомість щодо Донбасу порадив розмовляти з ватажками самопроголошених республік Донбасу.
Треба розуміти, що як відповідь Путіна, так і пропозиція Козака транслюють уже зовсім не нову вимогу Москви ㅡ прямий діалог Києва з так званими «ДНР» та «ЛНР». Тобто РФ продовжує наполягати, що вона разом із Францією та Німеччиною є лише посередником, а не учасником конфлікту, а ось уже сторонам «громадянської війни» треба налагодити прямий діалог.
Україна наполягає (а Франція та ФРН з цим погоджуються), що Росія є стороною конфлікту, а з так званими республіками Київ говорити напряму категорично відмовляється.
Війська РФ біля українських кордонів
Останніми тижнями з боку Росії біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО.
НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» виступили з вимогою до Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) також заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.
Уже 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для військових навчань. Усього, за даними Міноборони РФ, у цих навчаннях взяли участь понад 110 тисяч військових, 1,2 тисячі одиниць озброєння та військової техніки, понад 40 бойових кораблів і 20 суден забезпечення.
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що «цілі раптової перевірки досягнуті повністю», а війська РФ «продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни».