росія зірвала обмін полоненими, аби дестабілізувати ситуацію в Україні та посіяти паніку — розвідка

російська сторона зірвала обмін полоненими, який мав відбутися 14 січня. Таким чином ворог хотів розхитати настрої в українському суспільстві та посіяти паніку.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов в етері телемарафону 15 січня.

За його словами, заплановані обміни часто переносять. Однак у цьому випадку йдеться про активізацію окупантів у сфері інформаційно-психологічних спецоперацій для дестабілізації ситуації в Україні.

«На жаль, і цю тему ворог використовує, а саме горе наших захисників, які потрапили до російського полону, і їхніх родин, для того, щоб десь посіяти паніку, десь дестабілізувати ситуацію», — пояснив Юсов.

Представник ГУР також розповів про масову появу різних ботів та інформаційних ресурсів, які покликані збирати персональні дані.

«Українці це бачать. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими активно співпрацює з обʼєднаннями родин наших захисників. Працюють спецслужби на випередження. Нічого в них (росіян — ред.) не вийде», — уточнив він.

Юсов уточнив, що робота над майбутніми обмінами триває. Він сподівається, що найближчим часом будуть «добрі новини». Але наголосив, що ця «тема потребує тиші, і тоді буде результат».

Зірваний обмін

росіяни в останній момент скасували черговий обмін полоненими, який був запланований на 14 січня, повідомили вчора в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими. Там також зазначили, що росія використовує заходи, організовані на підтримку військовополонених, аби розхитувати суспільні настрої в Україні.

Так, російські пропагандисти використали акцію, яка відбулася 14 січня у Києві. кремлівські медіаресурси поширили повідомлення, що на цьому заході нібито вимагали «припинити бойові дії та почати переговори з росією», а також «звернулися до посольств із вимогою припинити постачання озброєння».

Обмін полоненими

Останній обмін полоненими відбувся 8 січня. В результаті цього вдалося повернути додому 50 українських воїнів. Загалом додому повернулися 33 офіцери та 17 рядових і сержантів.

А 31 грудня 2022 року додому повернулися 140 українців. Серед них — поранені, захисники Маріуполя, острова Зміїний, добровольці тероборони зі Славутича, а також українські захисники з Бахмутського напрямку.

Нагадаємо, з листопада почав діяти закон, що гарантує соціальний і правовий захист громадянам, які перебували в полоні окупантів. Зокрема, громадяни, які перебували в полоні, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Полонені українські бійці

росія підтвердила, що тримає у полоні 3392 українських військових, заявила уповноважена президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. Водночас в Україні приблизно 15 тисяч людей вважаються зниклими безвісти, серед них багато цивільних.

Посадовиця каже, що наразі невідомо, що сталося зі зниклими безвісти — вони теж перебувають у полоні, вивезені з окупованих територій чи вбиті.