росіяни, ймовірно, готуються до одночасного наступу на Краматорськ та Слов’янськ — ISW

Імовірно, російські війська створюють умови для можливого наступу на Краматорськ, який відбуватиметься паралельно з наступом на Слов’янськ. Водночас українські партизани поблизу окупованого Мелітополя дедалі частіше атакують залізничне сполучення, яке використовують окупанти.

Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW) 7 липня.

Там зазначили, що російські війська завдали артилерійських ударів на південь від Барвінкового й обстріляли Нікополь, Новопавлівку та кілька населених пунктів на північний захід від Слов’янська.

В ISW кажуть, що ці удари можуть свідчити про прагнення росіян обійти Барвінкове зі сходу або рухатися в напрямку траси Ізюм — Слов’янськ, щоби просуватися на південний схід до Слов’янська. Або російські війська можуть рухатися безпосередньо на південний схід від Барвінкового в напрямку Краматорська.

«Можливо, російські війська створюють умови для можливого наступу на Краматорськ, який відбуватиметься паралельно з наступом на Слов’янськ», — заявили аналітики.

Дослідники із посиланням на сайт «Спротив», який створений Силами спеціальних операцій України, повідомили, що українські партизани підірвали 6 липня залізничний міст приблизно за 25 км на північ від Мелітополя між Новобогданівкою та Троїцьким.

«російська армія побудована на логістичній моделі, де залізниця грає вирішальну роль. Саме розвинута залізнична мережа сходу та півдня дозволяє росіянам швидко переміщати свою техніку. Проте коли мости "втомлюються", то росіяни втрачають мобільність, а з нею й шанси на перемогу», — пояснили у ССО України.

Раніше українські партизани підірвали залізничний міст біля окупованої Любимівки між Мелітополем і Токмаком 3 липня, а російський бронепоїзд із боєприпасами поблизу Мелітополя зійшов з рейок 2 липня.

Також в ISW кажуть, що речник міноборони росії ігор конашенков 7 липня підтвердив взяття «оперативної паузи».

Дослідники зазначили, що російські війська, ймовірно, продовжуватимуть обмежуватися невеликими наступальними діями, відновлюючи сили та створюючи умови для більш значного наступу в найближчі тижні чи місяці.