росіяни застосували чорні «шахеди»: у Повітряних силах пояснили, що це за модель
Армія рф під час нічної атаки 25 листопада використала «шахеди» чорного кольору. У Повітряних силах пояснили, що корпус дронів покритий карбоном для поглинання радіолокаційного сигналу.
Про це повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в етері телемаратону.
У соціальних мережах після нічної атаки опублікували уламки збитих російських безпілотників. Користувачі звернули увагу, що вони чорного кольору. Частина коментаторів припустила, що це нова модель дронів Shahed-238, яку в листопаді представив Іран.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Однак Юрій Ігнат спростував це, пояснивши, що росіяни просто пофарбували й трохи вдосконалили Shahed-136. Цими дронами окупанти давно обстрілюють Україну.
«Зараз бачимо, що вони використали карбон — матеріал, який поглинає радіолокаційний сигнал, — і чорний колір. Це ускладнить роботу Протиповітряної оборони, зокрема візуальну прив’язку до цілі мобільних вогневих груп», — розповів речник Повітряних сил.
Більше про атаку
За даними Генштабу ЗСУ, цієї доби окупанти завдали чергових авіаційних ударів по Україні, використавши ударні дрони типу Shahed. У Києві є постраждалі. Руйнувань і пошкоджень зазнали приватні житлові будинки й інша цивільна інфраструктура. Сили оборони збили 74 з 75 ударних дронів Shahed-131/136.
Що відомо про Shahed-238
У листопаді в Ірані на виставці Корпусу вартових ісламської революції представили новий реактивний безпілотник — Shahed-238.
Його корпус пофарбований у чорний колір, імовірно, для зменшення видимості в нічну пору. Технічні характеристики безпілотника поки невідомі.
Портал «Мілітарний» з посиланням на іранські державні медіа повідомляв, що окрім класичного варіанту з автономною системою наведення за інерціальною системою та сигналах GPS, на виставці також показали варіанти з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.
Останній безпілотник може стати аналогом протирадарних ракет, що наводяться на випромінювання пошукових радіолокаційних станцій.