росії необхідна депутінізація і меморіал жертвам сталінізму та путінізму — голова Мюнхенської конференції з безпеки

росії необхідна депутінізація за аналогією до денацифікації, через яку проходила Німеччина після Другої світової війни.

Про це заявив голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Гойсґен під час виступу на конференції з безпеки та зовнішньої політики The Rīga Conference 2022, передає кореспондентка hromadske.

«путін не піде до Міжнародного кримінального суду. Я вважаю, що нам потрібно дуже багато працювати, щоб створити спеціальний суд для розслідування злочинів (російської — ред.) агресії. Але буде недостатньо просто згоди західних країн. Цей суд повинен мати мандат Генеральної Асамблеї ООН», — зазначив він, додавши, що західні країни повинні інвестувати в Африку, Латинську Америку та Азію, щоб отримати голоси для спеціального суду.

«Нам конче потрібна депутінізація в росії, тому що, на мою думку, сьогодні все ще багато росіян підтримують путіна. Це буде тривалий процес, щоб люди також нормально зрозуміли цінності Загальної декларації прав людини, демократії та відійшли від цього російського імперіалізму. У центрі Берліна, прямо біля Бранденбурзьких воріт, у нас є Меморіал Голокосту, а на якомусь етапі в Москві має бути Меморіал жертвам сталінізму та путінізму», — наголосив Гойсґен.

Президент Республіки Латвія Егілс Левітс підтримав його думку про спеціальний трибунал щодо росії, проте зауважив, що такий суд можливий не лише з мандатом Генасамблеї. На думку Левітса, він може бути створений також іншими міжнародними організаціями, як-от Рада Європи або, можливо, великою групою держав-однодумців.

«Важливо чітко визначити, що було порушене міжнародне право. Злочин російського вторгнення не можна порівняти зі звичайними воєнними злочинами, які скоюють звичайні солдати чи офіцери. Це щось із відповідальністю держави. Тобто, звичайно, відповідальність мають понести відповідальні особи й сама держава, сплачуючи репарації», — додав латвійський лідер.