росію виключать з Дунайської комісії через її ракетні та дронові атаки — Кулеба
Міжнародна Дунайська комісія, яка займається розвитком вільного судноплавства на Дунаї, вирішила виключити росію.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Дунайська комісія вчора на своїй 100-й ювілейній сесії під головуванням України вирішила, що членство росії є несумісним з огляду на її ракетні та безпілотні удари по Нижньому Дунаю», — пише міністр.
Так, росія має вийти з організації до 29 лютого 2024 року, інакше члени комісії більше не визнаватимуть своїх зобов’язань перед росією, згідно з установчою Белградською конвенцією.
17 березня 2022 року Дунайська комісія також ухвалила рішення про відхилення повноважень росіян, заборону росіянам брати участь у всіх засіданнях і звільнення росіян із Секретаріату.
Кулеба нагадав, що перед цим росію також не обрали до Міжнародного суду ООН, Міжнародної морської організації, ЮНЕСКО та Організації із заборони хімічної зброї.
«росія зазнала чергової дипломатичної поразки в Дунайській комісії, одній із найстаріших міжнародних організацій у світі. [...] Я вдячний членам Дунайської комісії за вчорашній сміливий і принциповий крок», — зазначив Кулеба.
Про Дунайську комісію
Дунайська комісія — міжнародна міжурядова організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї, підписаною в місті Белград 18 серпня 1948 року. Основними цілями діяльності комісії є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами усіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасників Бєлградської конвенції, а також зміцнення і розвиток економічних і культурних зв’язків цих держав між собою і з іншими країнами.
Членами Дунайської комісії є Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна і Хорватія.
Країнами-спостерігачами при Дунайській комісії є Бельгія, Греція, Кіпр, Нідерланди, Туреччина, Франція, Чорногорія та Чехія.