Розвідка закликає жителів Енергодару терміново повідомляти про розташування окупантів
Головне управлення розвідки Міноборони України закликало жителів міста Енергодар Запорізької області та прилеглих територій терміново повідомляти про розташування окупаційних військ.
Насамперед ГУР просить надати таку інформацію:
- точне розташування пунктів дислокації та адреси проживання окупаційних військ (бажане геоприв’язування з координатами);
- місця проживання керівного складу окупаційних військ (бажане геоприв’язування з координатами);
- місця розташування та маршрути пересування військової техніки;
- точні дані місцевих колаборантів, які перейшли на бік окупантів: адреси проживання та місця перебування, геоприв’язка з координатами, ПІБ, посади, місця праці до 24 лютого 2022 року та посади, займані зараз;
- інформацію про людей, які «співчувають» окупантам та інших прибічників окупаційної влади.
Контактний номер: +380963101126. У ГУР зазначають, що надсилати повідомлення можна у месенджери Signal та WhatsApp.
Що відбувається в Енергодарі?
Наразі під контролем окупантів перебуває частина Запорізької області уздовж Азовського моря, зокрема Мелітополь і Бердянськ. Тимчасово захоплений і Енергодар, поряд з яким розташовується Запорізька атомна електростанція.
20 липня в Енергодарі пролунали вибухи. У ГУР повідомили, що українські військові за допомогою дронів-камікадзе завдали ударів по позиціях російських військ біля ЗАЕС: поцілили в наметове містечко та по техніці окупантів, зокрема по авто з зенітними установками «Град». За даними розвідки, загинули троє російських солдатів, ще 12 зазнали поранень. Наметове містечко згоріло.
Водночас російські ЗМІ з посиланням на так звану адміністрацію Запорізької області повідомили про те, що українські безпілотники нібито атакували ЗАЕС.
Голова Нікопольської районної військової адміністрації, що на Дніпропетровщині, Євген Євтушенко закликає жителів Нікополя переселитися вглиб території громади через загрози обстрілів з боку окупованого Енергодара. За його словами, такі обстріли стали регулярними.
За словами керівника ДП «НАЕК "Енергоатом"» Петра Котіна, на території ЗАЕС перебувають приблизно 500 солдатів рф, купа російської техніки, вибухівка тощо. Персонал АЕС працює в умовах тиску з боку окупантів.
The Wall Street Journal із посиланням на європейських та українських посадовців повідомляло, що російські війська перетворюють захоплену Запорізьку АЕС фактично на військову базу. За даними видання, минулого місяця російські війська розгорнули біля ЗАЕС реактивну систему залпового вогню «Смерч», ракетні установки «Град», танки та бронетранспортери. Земля навколо станції посічена траншеями, а старші фахівці «Росатому» розмістили базу в бункері під АЕС, який охороняється.
Раніше «Енергоатом» повідомляв, що окупанти риють траншеї та окопи поруч з Енергодаром біля села Новоукраїнка, в бік Іванівки. А вздовж берега Дніпра біля Новоукраїнки встановлюють системи залпового вогню «Град».