Румунія готова постачати Молдові енергію, однак зв'язність мереж недостатня — президент
Румунія готова продовжувати постачати електричну енергію в сусідню Молдову, яка постраждала через атаки росії по інфраструктурі України. Але проблема в недостатньому з’єднанні мереж.
Про це заявив президент Румунії Клаус Йоганніс, цитує The Guardian.
«До цього часу ми доставили все, про що нас просили. Але збої відбуваються тому, що… румунсько-молдовські з’єднання [мереж] абсолютно недостатні», — сказав Йоганніс журналістам після зустрічі з президентом Литви у Вільнюсі.
Він додав, що більшість електроенергії, яку пропонує Румунія, проходить через Україну. Видання цитує Reuters, де писали, що румунські виробники електроенергії в жовтні почали продавати її Молдові за фіксованою ціною.
Що сталося?
У кількох регіонах Молдови 23 листопада сталися перебої з електроенергією на тлі масованих російських атак по енергосистемі України. Після обстрілу росією української енергосистеми одна з ліній електропередач, яка забезпечує транспортування електроенергії для Молдови, була відключена в автоматичному режимі.
Так, видання NewsMaker повідомляло про перебої з електроенергією в Кишиневі, Бельцах, Дрокії та інших містах.
Віцепрем'єр-міністр Молдови Андрей Спину уточнив, що лінії електропостачання не були пошкоджені, але їх автоматично відключили для безпеки. Наразі молдовські енергетики працюють над відновленням підключення до електроенергії.
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко нам у коментарі зазначив: «Це ще раз підтверджує, що російська агресія вийшла далеко за межі України. Дії росії загрожують не лише безпеці нашої країни».
Масований обстріл та його наслідки
Удень 23 листопада росія знову атакувала ракетами Україну. Окупанти влучили по 16 об'єктах критичної інфраструктури, внаслідок цього у країні вводили екстрені вимкнення світла.
Станом на ранок 24 листопада відновлено електроживлення всіх критичних об'єктів. А також очікується, що до кінця дня АЕС, які тимчасово припиняли роботу, почнуть виробляти електроенергію та видавати її в мережу — це допоможе скоротити дефіцит. Загалом протягом дня від російських ракет в Україні загинули щонайменше 10 людей.
Протиповітряна оборона збила 5 ударних дронів та 51 із приблизно 70 ракет. Окупанти завдали ударів із літаків стратегічної авіації та кораблів Чорноморського флоту.