Саміт Україна — ЄС відбудеться у Києві на початку лютого
24—й Саміт Україна — ЄС відбудеться третього лютого в Києві. Раніше саміти проводили кожного року почергово в Україні та Брюсселі, проте у 2022 році ця подія не відбулася.
Про це повідомив Офіс президента за результатами телефонної розмови президента України Володимира Зеленського та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
Під час розмови політики домовилися активізувати підготовчу роботу, яка стосується проведення саміту.
Що ще обговорили?
Глава Єврокомісії запевнила, що ЄС стоятиме пліч-о-пліч з Україною в боротьбі з росією й надалі — до перемоги України. Політики обговорили нові ймовірні постачання зброї та надання Україні 18 мільярдів євро допомоги.
Зеленський сказав, що Києву важливо отримати перші 3 мільярди вже у січні. Також Зеленський і фон дер Ляєн домовилися, що перші 15 млн LED-ламп від ЄС надійдуть в Україну вже у січні.
В Офісі президента запевняють, що глава Єврокомісії під час розмови також «відзначила надзвичайно великий прогрес» у виконанні Україною семи рекомендацій для початку переговорів про вступ до ЄС.
Про саміт Україна — ЄС
Саміти Україна — ЄС відбуваються на підставі Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, відповідно до якої сторони проводять регулярні засідання в межах політичного діалогу на рівні самітів.
Засідання самітів відбуваються за участю президента України, президента Європейської Ради та президента Європейської комісії.
Зустрічі в межах самітів надають сторонам можливість на найвищому рівні підбити підсумки співпраці між Україною та ЄС за рік, що минув, визначити пріоритети взаємодії на найближче майбутнє, обговорити розвиток ситуації в Україні та ЄС, а також узгодити позиції щодо актуальних міжнародних питань.
Попередній, 23-й Саміт Україна — Європейський Союз, відбувся 12 жовтня 2021 року в Києві. Тоді Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн схвалили спільну заяву.
У документі, з-поміж іншого, сторони підкреслили необхідність подальших зусиль України для забезпечення незалежного та ефективного функціонування антикорупційних і правоохоронних органів, зокрема через «деполітизований процес добору на керівні посади відповідно до заслуг».
Також сторони очікували на подальше зміцнення економічної інтеграції на основі регуляторного зближення в межах Угоди про асоціацію в низці сфер.