У Верховному Суді викрили «масштабну корупцію». ЗМІ пишуть, що затримано голову суду Князєва
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) викрили «масштабну корупцію» у Верховному Суді. ЗМІ пишуть, що затримано очільника ВС Всеволода Князєва.
Про це повідомила пресслужба САП.
Там вказали, що правоохоронці викрили схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. Наразі проводяться невідкладні слідчі дії. У САП та НАБУ більше не уточнили, пообіцяли розкрити деталі згодом.
Радник голови Офісу президента Сергій Лещенко написав, що правоохоронці документували на отриманні хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів главу Верховного Суду Всеволода Князєва.
«Тривають слідчі дії, в тому числі вдома у судді. Це був не перший епізод, де фігурує голова судової гілки влади. Кажуть про системний характер поборів», — йдеться у його повідомленні.
Водночас видання ZN.UA, «Українська правда» та «Цензор.НЕТ» за посиланням джерела у НАБУ написали, що Князєва затримали.
Доповнено о 00:47. Видання ZN.UA з посиланням на джерело в НАБУ написало, що гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь бізнесмена Костянтина Жеваго.
Так, Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям.
«За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити», — пише видання.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Що відомо про Князєва?
Він обіймає посаду голови Верховного Суду з 1 грудня 2021 року. З 2013 року Князєв почав працювати суддею, а у 2015 році став головою Миколаївського окружного адміністративного суду. З 2017 року — суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
У лютому в інтерв'ю hromadske Всеволод Князєв заявив, що слова заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова про затверджений Етичною радою список кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя могли зашкодити судовій реформі в Україні. Смирнов відповів, що якість кандидатів ставив під сумнів не лише він, а й антикорупційні організації.