Чотирьом блогеркам, які знімали роботу ППО в Києві, загрожує до 8 років тюрми
Служба безпеки України повідомила про підозру чотирьом блогеркам, які знімали роботу протиповітряної оборони під час російського удару по Києву 16 травня.
Про це йдеться на сайті СБУ.
Правоохоронці не називають імена підозрюваних. Проте співрозмовник УП у правоохоронних органах розповів, що серед них є дружина ув'язненого наркодилера Юрія Чернецького — співачка Інна Воронова. Інші три підозрювані — Дар'я Семенченко, Ольга Дідовець та Людмила Нужна.
Спецслужба каже, що вже зібрала доказову базу й отримала висновки експертиз, які підтвердили, що чотири жительки столиці незаконно поширювали інформацію про роботу української ППО під час атаки 16 травня.
Зокрема, за даними СБУ:
- 32-річна киянка виклала заборонений контент у своїх соцмережах та надіслала його адміністратору одного з популярних Telegram-каналів. За кілька годин її відео поширили проросійські майданчики;
- 36-річна киянка опублікувала відео з роботою ППО та результати ураження ворожих цілей у себе в Instagram;
- третя фігурантка також оприлюднила відео роботи ППО у себе в соцмережах;
- четверта підозрювана — уродженка Сумщини, яка мешкає в Києві. Вона зняла результати збиття ворожих ракет і розіслала своїм знайомим у різні месенджери. Жінка намагалася видалити заборонені повідомлення, щоб уникнути кримінальної відповідальності.
Усім чотирьом жінкам повідомили про підозру за Вчинене в умовах воєнного стану поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом ЗСУ, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органамичастиною 2 статті 114-2 Кримінального кодексу. Їм загрожує до 8 років тюрми. Також СБУ веде розслідування щодо ще двох людей, які 16 травня оприлюднювати відео і фото про діяльність Сил оборони й наслідки ворожих обстрілів. Їхні дії трактуватимуть як коригування ворожого вогню, тобто злочин.