СБУ прийшла з перевіркою до об'єктів УПЦ МП на Хмельниччині

Працівники Служби безпеки України влаштували перевірку на території семи об'єктів Української православної церкви (московського патріархату).

Про це йдеться на сторінці управління СБУ у Хмельницькій області.

Серед причин візиту правоохоронців — унеможливлення використання релігійних громад як осередку «русского мира» та убезпечення населення від провокацій і терактів.

Відтак на Хмельниччині працівники СБУ завітали до:

  • Єпархіального управління Шепетівської єпархії УПЦ та Свято-Михайлівського кафедрального собору (місто Шепетівка);
  • Різдво-Богородичного чоловічого монастиря (село Городище Шепетівського району);
  • Жіночого монастиря святої праведної Анни (місто Славута);
  • Храму Свято-Різдво-Богородичної парафії (місто Славута);
  • Храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові і Софії (місто Шепетівка);
  • Собору ікони Божої Матері «Неопалима Купина» (місто Нетішин);
  • Свято-Воскресенського храму (селище Віньківці).

СБУ розповідає, що під час перевірок їхні працівники за безпосередньої участі представників церкви оглядають територію та приміщення з метою виявлення заборонених предметів. Також правоохоронці перевіряють людей, які можуть бути причетними до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України. Усі дії відбуваються в межах законодавства, запевняє СБУ.

московський патріархат в Україні

Після російського вторгнення очільник російська православна церкваРПЦ патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. А предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення, висловив підтримку українським військовим і закликав володимира путіна «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.

А вже наприкінці травня УПЦ МП на Соборі в Києві заявила про повну самостійність і незалежність від РПЦ. Однак, крім юридичних зв'язків із російською церквою, в УПЦ могли залишитися канонічні зв'язки.

Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з рф та завітали з обшуками до низки її об'єктів. За їхніми результатами повідомляли про знайдені російські агітматеріали.

Президент Зеленський 2 грудня ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії. Саме рішення нічого не забороняє, але в ньому є низка доручень уряду. А 9 грудня комітет парламенту підтримав законопроєкт, який пропонує заборонити діяльність РПЦ та підлеглих їй структур в Україні.

Крім того, РНБО ввела персональні санкції проти десятьох діячів УПЦ МП. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь). Натомість Синод УПЦ МП просить Зеленського скасувати санкції.