СБУ супроводила митрополита УПЦ МП Павла. Той казав, що його викликали на допит

Українська православна церква московського патріархату повідомила, що на 12:00 намісника Києво—Печерської лаври митрополита Павла викликали на допит. У церкві показали кадри, як два співробітники Служби безпеки України супроводжують його.

Про це йдеться у відео, яке поширила УПЦ МП.

Митрополит Павло (Лебідь) заявив, що у нього вдома, а також у Лаврі проводять обшук. Він заявив, що йому вручили підозру за декількома статтями за підтримку російської агресії проти України та нібито за те, що назвав предстоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.

Перед цим в УПЦ повідомили, що митрополиту закидають Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознакамист. 161 та ст. Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників436-2 Кримінального кодексу України.

Сам священник заявив, що завжди засуджував «всілякі спроби проти нашої держави і те, що зробила росія, путін — це в жодному разі не виправдовується».

Віряни УПЦ МП, що зібралися у Лаврі, підтримували митрополита Павла та гукали йому: «Ми з вами». Та за межі Лаври він виїхав під вигуки «Ганьба» та «Дякуємо СБУ».

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

В УПЦ МП заявляли, що після допиту буде вирішуватись питання про обрання запобіжного заходу Павлу.

Що передувало?

30 та 31 березня віряни УПЦ МП не пустили до приміщень Києво-Печерської лаври комісію Міністерства культури та інформаційної політики, а священнослужителі проводили богослужіння. У відповідь Мінкульт та заповідник «Києво-Печерська лавра» подали заяву до поліції через перешкоджання роботі. До того ж у Мінкульті оголосили, що заповідник звернувся до Господарського суду Києва через перешкоди УПЦ МП щодо передання майна Лаври.

30 березня уряд визнав таким, що втратило чинність, розпорядження 2013 року, яким УПЦ МП і передали будівлі та споруди Лаври в безоплатне користування. Так, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що управління майном Лаври перейшло до держави.

В УПЦ відповіли, що спір про право користуватися майном за договором 2013 року має розв'язуватися лише в судовому порядку, а виселення до судового рішення є «неприпустимим». В УПЦ заявили, що вживатимуть заходів для «припинення протиправних дій», зокрема звернуться до правоохоронних органів.