«Спілку православних журналістів» підозрюють у роботі на ФСБ. Там провели обшуки

Правоохоронці викрили злочинну організацію, яка діяла при УПЦ МП. Її членів підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі та виготовленні матеріалів, що виправдовували російську агресію.

Про це повідомили в Службі безпеки України та Офісі генерального прокурора.

Джерела hromadske в правоохоронних органах підтвердили, що йдеться про «Спілку православних журналістів».

За даними слідства, один із підозрюваних створив злочинну організацію, яка діяла під прикриттям «Спілки православних журналістів». Члени організації проводили інформаційні диверсії на замовлення російської ФСБ, щоб дестабілізувати суспільно-політичну та релігійну ситуацію в Україні.

Серед зловмисників були керівники громадських організацій та працівники медійного блоку УПЦ МП, які виготовляли та поширювали антиукраїнські матеріали. Зокрема, кажуть в СБУ, учасники організації висвітлювали в західних медіа викривлену інформацію про перехід релігійних громад УПЦ до ПЦУ.

Підготовлений контент розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій УПЦ МП.

Загалом СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, а чотирьох ключових фігурантів уже затримали. Серед них — один з очільників столичного храму УПЦ МП, який входив до агентурного апарату російської спецслужби.

Правоохоронці зазначають, що викрити вдалось одну з найбільших мереж ФСБ, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення.

У самій «Спілці православних журналістів» також писали про обшуки, які здійснювала СБУ. У працівників вилучили комп'ютерну техніку та телефони. Крім того, правоохоронці прийшли з обшуками й до Центру правового захисту УПЦ — про це у своєму Telegram-каналі повідомляв адвокат Микита Чекман.

Яке може бути покарання?

Чотирьом затриманим та ще десятьом учасникам злочинної організації повідомили про підозру за п'ятьма статтями Кримінального кодексу України:

  • ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
  • ⁠ч. 4 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації);
  • ⁠ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою);
  • ч. 1, 2 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).

Підозрюваним загрожує довічне позбавлення волі. Наразі розв'язують питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.