Сейм Польщі підтримав членство України в НАТО — резолюція
Сейм Польщі — нижня палата парламенту — ухвалив резолюцію про підтримку членства України в НАТО.
Як повідомляє Polskie Radio, за постанову проголосували 443 депутати, двоє були проти і ще 7 утрималися.
Перед цим резолюцію підтримали всі парламентські групи, вважаючи, що вона зміцнить Альянс і в інтересах Польщі. Проти була лише ультраправа популістська партія «Конфедерація», стверджуючи, що це «могло би втягнути Польщу у світовий конфлікт».
«З огляду на відданість українського народу та його суверенне право обирати власний шлях розвитку Сейм Республіки Польща повністю підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України. Її війська стають усе більш сумісними із силами НАТО й набирають сили. З військового погляду вступ України до НАТО також буде корисним для Альянсу», — йдеться в резолюції.
У документі наголошується, що нині Україна захищає не лише свою державність, а й спільні цінності, як-от демократію та порядок, заснований на міжнародному праві.
«Майбутній саміт у Вільнюсі має вирішальне значення для відносин між НАТО та Україною і повинен стати місцем дебатів щодо її майбутнього. Процедура запрошення Фінляндії та Швеції до Альянсу також може бути застосована до України», — зазначається в резолюції.
Сейм Польщі також заявив, що прагнутиме посилення політичної та практичної співпраці між НАТО й Україною та побудови консенсусу щодо вступу України до Альянсу.
Вступ України до НАТО
Президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і прем’єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня 2022 року підписали заявку на вступ України до НАТО у пришвидшеному порядку.
Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу. Четвертого квітня після тривалих переговорів із Туреччиною 31-ою країною-членом НАТО офіційно стала Фінляндія. Швеція, яка подавала заявку на вступ одночасно з Фінляндією, досі не набула членства через позицію Угорщини й Туреччини.
Станом на початок червня 2023 року членство України в НАТО підтримали 19 країн: Албанія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Німеччина, Франція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Польща, Румунія, Норвегія, Велика Британія і США.
Голови парламентських комітетів із закордонних справ цих країн закликають надати на саміті у Вільнюсі в липні цього року чіткий шлях приєднання України до НАТО, а також зрозумілі й сильні гарантії безпеки для України.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в липні головним питанням на черговому саміті НАТО у Вільнюсі буде рух України до членства в Альянсі. Посадовець вважає, що на саміті Альянс має ухвалити політичне рішення, яке або безпосередньо визначить графік вступу України, або зобов’яже представити цей графік до кінця 2023 року.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ підтвердив, що під час липневого саміту у Вільнюсі союзники планують «надіслати дуже чіткий меседж підтримки України».