Сенат Франції підтримав впровадження COVID-перепусток. Але на тлі протестів понад 160 тисяч людей внесли поправки

Верхня палата парламенту (Сенат) Франції схвалила з поправками законопроєкт про COVID—перепустку для відвідування громадських місць. Політики вирішили пом'якшити норми, які регулюють використання перепустки, на тлі масових протестів.

Про це повідомляють Le Monde та Le Figaro.

Санітарну перепустку, яка містить інформацію про вакцинацію чи результати тестування, запровадили у Франції з 21 липня. Відтоді вона є обов'язковою для відвідування культурних заходів, концертів, вистав та інших подій за участю 50 людей.

Водночас влада планувала, що з наступного місяця перепустка буде потрібна всім людям від 12 років для відвідування ресторанів, магазинів тощо, а ще — для нетермінового відвідування лікарні чи будинків для людей літнього віку, а також поїздок на міжміському транспорті.

Щоб ввести нові правила, парламент має ухвалити законопроєкт. У ніч на неділю 25 липня верхня палата парламенту Франції (Сенат) схвалила, але з поправками, законопроєкт про COVID-перепустки. Документ підтримали 199 сенаторів, проти виступили — 123.

Поправки певним чином обмежили сферу використання COVID-перепусток, якщо порівняти з початковими намірами влади. Сталося це на тлі акцій протесту проти коронавірусних обмежень, які відбулися напередодні, 24 липня. У них узяли участь понад 160 тисяч людей, що більше ніж тиждень тому.

Сенатори вирішили, що такі документи будуть необхідні лише для дорослих, і прибрали згадку про те, що вони знадобляться дітям від 12 років. Також ухвалили поправку, за якою відвідувати супермаркети та літні тераси закладів харчування можна буде й без перепустки.

Крім того, політики вирішили, що нові правила щодо перепусток мають запрацювати з 15 вересня, а не 30 серпня, як пропонувалось раніше.

Скасування обов'язкової вакцинації медиків сенатори не розглядали. Передбачається, що усі медичні працівники мають зробити щеплення до 15 вересня, в іншому разі — їм пригрозили не виплатити зарплати.

Тепер законопроєкт із поправками має ухвалити нижня палата парламенту Франції (Національна асамблея). За даними Le Monde та Le Figaro, французькі депутати мають узгодити остаточний текст законопроєкту 25 липня.