Сенат США голосуватиме за виділення $40 млрд Україні 18 травня — лідер республіканців

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що очікує ухвалення законопроєкту про виділення 40 мільярдів доларів Україні у середу, 18 травня. Цьому передуватиме процедурне голосування 16 травня.

Про це він заявив зі Стокгольма, куди приїхав після візиту Києва 14 травня, пише Reuters.

«Ми очікуємо застосувати cloture (процедура, що дозволяє скоротити термін дебатів з певного питання до 30 годин — ред.). Сподіваюся, відчутна перевага [голосів «за»] допоможе нам затвердити допомогу у середу»,— повідомив Макконнелл.

Про яку допомогу йдеться?

Президент США Джо Байден наприкінці квітня запросив у Конгресу виділення на допомогу Україні додаткових 33 мільярдів доларів, більшість із яких піде на оборону, але також і на гуманітарну допомогу.

Однак законодавці збільшили попередній запит президента. Тепер усього розмір пакета допомоги складає майже 40 мільярдів доларів. Зокрема, він включає понад 18,7 мільярда доларів військової допомоги та безпекової допомоги як Україні, так і для поповнення запасів техніки США, яку передали раніше.

Документ також передбачає майже 8,8 мільярда доларів для фонду економічної підтримки України, а ще — 5 мільярдів доларів на розв'язання проблеми дефіциту продовольства у світі, спричиненого війною.

Палата представників США схвалила його вночі 11 травня (за Києвом). Тепер потрібне схвалення Сенату США та підпис президента Джо Байдена.

Проте 13 травня сенатор-республіканець Ренд Пол зі штату Кентуккі загальмував швидке ухвалення рішення щодо пакета допомоги Україні на майже 40 мільярдів доларів. Тепер ухвалення рішення переноситься щонайменше на наступний тиждень.

Ренд Пол виступив проти, вимагаючи зміни до формулювання у законі. Зокрема, він наполягає, щоб до законопроєкту додали пункт про запровадження контролю за грошима та зброєю, які США надсилають Україні, з боку спеціального генерального інспектора.