Сенат США ухвалив рішення, яке уможливлює відновлення допомоги Україні

Верхня палата американського Конгресу — Сенат — підтримала процедурне голосування за законопроєкт про спільну допомогу для України, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів.

Про це свідчить трансляція із засідання.

Важливо розуміти, що це не підсумкове голосування, але воно уможливлює прискорений розгляд документа. Наступне рішення за Палатою представників.

Законопроєкт включає 60 мільярдів доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Що передувало?

Очолюваний демократами Сенат розглянув новий законопроєкт після того, як республіканці в середу, 7 лютого, заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій.

Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників. Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін в політиці із захисту кордону.

Перед голосуванням президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що двопартійний законопроєкт, який передбачав заходи безпеки на американську кордоні та водночас мав надати допомогу Україні, навряд чи пройде голосування. Так і сталося — законопроєкт, над яким кілька місяців працювали в Сенаті, не набрав потрібних 60 голосів. Байден звинуватив колишнього президента Дональда Трампа в тому, що той перешкоджав голосуванню.

А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.