Сенат США схвалив виділення Україні $13,6 млрд допомоги
Сенат США схвалив виділення Україні 13,6 мільярда доларів термінової допомоги. Тепер цю ініціативу має затвердити Джо Байден.
Про це пише The New York Times.
Термінова допомога Україні є частиною загального пакета фінансування урядових програм на 1,5 трильйона доларів, за яку проголосував Сенат. The New York Times вважає, що Джо Байден остаточно схвалить цю ініціативу.
Пакет на 1,5 трильйона доларів передбачає також щедрі витрати на урядові програми для американців, які здебільшого підтримували демократи, а також витрати на армію, які більше лобіювали республіканці.
Водночас допомога Україні у понад 13 мільярдів доларів отримала сильну двопартійну підтримку серед американських парламентарів.
Гроші Україні вирішили виділити, щоб підтримати Збройні сили та надати гуманітарну допомогу українцям, зокрема біженцям. Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі напередодні сказала, що ця сума стане частиною набагато масштабнішої допомоги Україні з боку США та їхніх союзників.
«Всім нам доведеться зробити більше, щоб допомогти Україні у найближчі тижні або місяці, і в перспективі допомогти їй відновитися», — сказала Пелосі.
Що відбувається в Україні?
У ніч проти 24 лютого президент рф володимир путін у відеозверненні заявив про початок «спеціальної військової операції» проти України. У низці українських міст прогриміли вибухи.
Перші удари окупанти завдали о 5 ранку по військовій інфраструктурі: аеродромах, центрах військового управління та складах ресурсів. В Україні запровадили воєнний стан. Більшість областей України та декілька міст ввели комендантську годину.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що президент Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
У ході війни росіяни почали не лише протистояти українським військовим, але й масово руйнують цивільну інфраструктуру українських міст. Через це лише транспортна інфраструктура вже постраждала на понад 10 мільярдів доларів.