Сенат США усунув останню процедурну перешкоду для голосування про допомогу Україні

Верхня палата Конгресу США — Сенат — ще на крок наблизилася до ухвалення пакета на 95 мільярдів доларів з допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню, усунувши постанню процедурну перешкоду перед голосуванням.

Про це повідомляє Reuters.

За чергове процедурне рішення на недільній сесії 11 лютого очолюваний Демократичною партією Сенат проголосував з результатом 67 проти 27.

Наступне рішення Сенату очікується в понеділок приблизно після 20:00 за північноамериканським східним часом, тобто тоді, коли в Києві буде вже вівторок, 13 лютого.

Законодавці планують провести два процедурних голосування. Перше, щоб пакет іноземної допомоги ухвалювався як поправка до основного законопроєкту Палати представників. А друге, щоб обмежити дебати перед остаточним голосуванням щодо прийняття, яке може відбутися в середу.

Проте після ухвалення Сенатом законопроєкт передадуть до контрольованої республіканцями Палати представників, де його чекає невизначене майбутнє.

Вісімнадцять республіканців підтримали законопроєкт після того, як колишній президент США Дональд Трамп, панівний кандидат від республіканців у Білий дім, розкритикував пакет у соціальних мережах. За словами Трампа, іноземна допомога має бути у формі позики.

Спікер Палати представників Майк Джонсон зазначив, що він спробує розділити положення про допомогу на окремі заходи, коли законопроєкт надійде від Сенату.

Однак окремий законопроєкт про допомогу Ізраїлю минулого тижня провалився в Палаті представників через опозицію з боку демократів.

Що передувало?

Законопроєкт включає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін в політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.