Сенат США заслухає дані про використання американських чипів у російській зброї. Що уже відомо?
Підкомітет із розслідувань Сенату США 27 лютого проведе слухання щодо використання американських чипів у російських системах озброєння.
Про це заявив сенатор Річард Блюменталь, цитує агентство Reuters.
На слуханнях хочуть розглянути питання про те, як росія ухиляється від експортного контролю, спрямованого на те, щоб не було змоги використовувати американські технології у війні в Україні.
Підкомітет шукав інформацію та документи від чотирьох великих американських виробників напівпровідників: Advanced Micro Devices (AMD.O), Analog Devices (ADI.O), Intel (INTC.O) і Texas Instruments (TXN.O).
Попередня інформація, отримана комісією, показала, що з моменту вторгнення росії в Україну майже два роки тому ці чотири компанії «суттєво збільшили» експорт до країн, які росія потенційно використовувала для ухилення від експортного контролю США.
Напівпровідники американського виробництва знаходили в обладнанні й зброї, які використовує російська армія: від безпілотників і радіостанцій — до ракет і бронетехніки, повідомили в офісі Річарда Блюменталя.
Нагадаємо, що США та союзники запровадили санкції проти москви та експортний контроль для тих, хто підтримує військову й оборонну промисловість росії.
Що кажуть у згаданих компаніях?
В Advanced Micro Devices, як цитує Reuters, заявляли, що поділяють занепокоєння сенаторів щодо національної безпеки. Там зазначили, що розробили процедуру дій на випадок, якщо виявлять, що їхню продукцію перенаправляють до росії.
Тим часом у Texas Instruments наголосили, що співпрацюють із комісією та виступають проти використання їхніх чипів у російській військовій техніці. У компанії стверджують, що припинили продаж продукції в росію в лютому 2022 року.
У компанії Intel також заявили, що призупинили всі постачання клієнтам у росії та Білорусі після початку повномасштабної війни. Ще кажуть, що дотримуються експортних правил і що їхні контракти вимагають від клієнтів і дистриб’юторів дотримання тих самих правил.
У четвертій компанії, Analog Devices, теж заявили, що співпрацюють із розслідуванням Сенату і не підтримують «незаконне перенаправлення своєї продукції в країни або організації, які підпадають під санкції США або міжнародні санкції».