Сенатори-республіканці тиснуть на Джонсона, щоб дав рух законопроєкту про допомогу Україні

Республіканці Сенату США роздратовані тим, як спікер Палати представників Майк Джонсон критикує законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Сенатори—республіканці посилюють тиск на Джонсона, щоб він виніс документ на розгляд Палати представників.

Про це пише Hill.

За даними видання, сенаторам не сподобався крок, на який пішов Джонсон перед голосуванням у Сенаті: за 20 хвилин до початку голосування той оприлюднив заяву із критикою законопроєкту. Це був рідкісний приклад втручання лідера республіканців Палати представників у роботу Сенату.

Деякі сенатори-республіканці вважають, що це перейшло межу.

«Я не знаю, навіщо йому взагалі це коментувати ... Я вважаю, що це трохи поганий тон. Спікер традиційно не має бути таким різким», — сказав сенатор Кевін Крамер із Північної Дакоти, один із 22 республіканців у Сенаті, які проголосували за законопроєкт.

На думку Крамера, те, що Джонсон втрутився в обговорення законопроєкту безпосередньо перед голосуванням, було «неповагою» до лідера республіканців у Сенаті Мітча МакКоннелла і до сенаторів-республіканців загалом.

Крамер визнав, що Майк Джонсон перебуває під «величезним тиском» з боку колишнього президента Дональда Трампа.

Один із помічників республіканців у Сенаті зазначив, що законопроєкт отримав додаткові 5 голосів республіканців після того, як Джонсон «спробував його вбити». За словами помічника, зневажливі коментарі спікера активізували голоси деяких республіканців.

Прессекретар Джонсона у відповідь заявив, що нарікання сенаторів на заяву спікера «не дивне», враховуючи їхні політичні розбіжності. За словами речника, Джонсон «не в захваті» від того, що меншість сенаторів-республіканців вказує більшості Палати представників, що робити.

Більше контексту

Законопроєкт, який нещодавно остаточно підтримав Сенат, включає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Подальша доля законопроєкту залежить від рішення Палати представників. Але спікер Палати Майк Джонсон заявив, що поки не планує виносити законопроєкт на розгляд. Він неодноразово критикував цей документ.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. То був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.