Сербія розглядає закупівлю французьких літаків, бо з росії «майже нічого не можна імпортувати» — Вучич

Президент Сербії Александар Вучич пообіцяв збільшити витрати на оборону для модернізації армії, зокрема шляхом можливої покупки французьких військових літаків і забезпечення «конкурентоспроможної» зарплати для елітних підрозділів.

Про це пише Bloomberg.

Так, Сербія може витратити додатково 700 мільйонів євро до оборонного бюджету, який становить майже 1,5 мільярда доларів, сказав президент Сербії на ярмарку озброєнь IDEX 2023 в Абу-Дабі.

За його словами, кошти будуть спрямовані на модернізацію танків, збільшення кількості броньованих машин на 200 одиниць та бойових безпілотників, а також залучення новобранців до елітних підрозділів.

Вучич зазначив, що угода про придбання літаків Rafale від французької компанії Dassault Aviation SA може коштувати ще 3 мільярди євро, якщо переговори з виробником будуть успішними.

У квітні минулого року він заявив, що Сербія, яка традиційно залежить від російських військових літаків і технологій, може придбати принаймні 12 Rafale.

А все-таки ціна може бути високою для країни, яка залишається за межами основних оборонних альянсів і наполягає на військовому нейтралітеті, навіть якщо вона майже повністю оточена членами НАТО, зазначає Bloomberg.

«Країна також виділяється в Європі через відмову запровадити санкції проти росії, хоча як кандидат на членство в Європейському Союзі вона засудила напад володимира путіна на Україну», — йдеться у матеріалі.

Вучич заявив, що державний борг Сербії залишатиметься нижче 56% валового внутрішнього продукту попри зростання витрат.

Він пообіцяв «конкурентоспроможну» чисту заробітну плату щонайменше 2200 доларів на місяць для чоловіків і жінок, які приєднаються до спеціальних підрозділів сербської армії. Середня «чиста» місячна зарплата в Сербії становить близько 700 доларів, повідомляє служба статистики.

За словами Вучича, Сербія покладалася на літаки МіГ російського виробництва для протиповітряної оборони, але придбання запчастин для них стало майже неможливим після повномасштабного нападу росії на Україну.

«З росії зараз майже нічого не можна імпортувати або майже нічого, що має військову мету», — сказав Вучич.