Шахтарі на Донеччині організували підземний протест. Вони вимагають повністю погасити борги щодо зарплат

14 гірників із шахти «Капітальна» відмовилися підійматися на поверхню і вимагають у повному обсязі погасити заборгованість із заробітної плати.

Про це повідомляють Покровсько-Мирноградська терорганізація профспілки шахтарів, а також голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у коментарі «Суспільному».

Гірники з першої дільниці шахти працювали в першу зміну, а після її звершення відмовилися виїжджати нагору. До страйку долучилися шахтарі двох дільниць, які мали працювати у другу зміну. Для учасників страйку організували сухі пайки та воду.

Станом на 19:00 у шахті залишалися 12 працівників «Капітальної». Третя зміна вугледобувної дільниці №1 також підтримала акцію протесту і приєдналася до неї на поверхні.

За словами Михайла Волинця, гірники шахти «Капітальна» у вересні отримали тільки 60% виплат, за жовтень — 0%, а за листопад — 77%. Окрім того, на шахті з квітня по листопад 2021 року не виплатили понад 15 мільйонів гривень лікарняних, відпускних та соціальних внесків.

Шахта «Капітальна» (до 2017 року — шахта «Стаханова») — одна з найбільших вугільних шахт в Україні. Вона є відокремленим підрозділом ДП «Мирноградвугілля». Загальний зарплатний борг підприємства перед гірниками підпорядкованих шахт, за словами Волинця, становить понад 152 мільйони гривень.

Борги перед шахтарями

Михайло Волинець заявив, що заборгованість зарплати на державних вугільних шахтах досягла 2,34 мільярда гривень. За його словами, зарплату не виплачують вчасно ще з 2014-2015 років.

Гірники з низки шахт Донеччини та Львівщини, зокрема «Алмазної», «Червоноградської», «Великомостівської», «Межирічанської», «Степової», влаштовували протести. А 16 грудня мітинг шахтарів відбувся перед Верховною Радою.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 3 грудня заявляв, що держава повністю виконує свої зобов'язання стосовно виплат шахтарям, а заборгованість зарплат виникає через неналежне виконання обов'язків керівниками окремих підприємств.

«Заборгованості з державної дотації немає — уряд повністю виконує свої зобов’язання. Є заборгованість обсягом 1,2 мільярда гривень у розрахунках із шахтарями за поставлену продукцію. Тобто там, де було відвантажене вугілля, і директори шахт не виплачують заробітну плату людям», — сказав він.