«Шалена русофобія», пекельні санкції Заходу та НАТО: глави країн ОДКБ провели зустріч до ювілею організації
Країни—члени Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), до якої входять росія та ще п'ять країн, зібралися на зустріч до 30—річчя підпису договору про колективну безпеку. Говорили, зокрема, про війну в Україні та відсутність єднання.
Зустріч до ювілею ОДКБ провели у кремлі, хоча цього року в організації головує Вірменія.
До Москви прибули прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, глава Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, президент Киргизії Садир Жапаров та керівник Таджикистану Емомалі Рахмон.
За підсумками зустрічі глави держав ухвалили низку документів, зокрема і спільну заяву, де вказали про:
- занепокоєння ситуацією в Афганістані та «на інших зовнішніх кордонах ОДКБ», готовність забезпечити безпеку кордонів;
- стурбованість тенденцією до силового втручання в кризи в обхід міжнародного права, використання сили або погроз для вирішення конфліктів, порушення Статуту ООН;
- стурбованість небажанням зважати на законні інтереси суверенних країн, втручання у їхні внутрішні справи, застосування односторонніх санкцій, прояви подвійних стандартів, ненависть і нетерпимість;
- важливість зниження напруженості на континенті та підтвердження готовності налагоджувати практичну взаємодію з НАТО;
- засудження будь-яких спроб фальсифікації історичних подій, занепокоєння у зв'язку зі спробами заборонити символіку, що асоціюється з перемогою над нацизмом.
Перед ухваленням цієї заяви глави країн-членів ОДКБ виступили зі своїми тезами щодо ситуації у світі. Президент рф володимир путін вкотре заявив про «нацистів в Україні», американські біолабораторії та «розробку біологічної зброї» та інші пункти російської пропаганди. Водночас про «спеціальну військову операцію в Україні» путін вирішив звітувати перед членами ОДКБ у закритому режимі.
А самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко більше жалівся на «пекельні санкції» Заходу та відсутність об'єднання серед членів ОДКБ. «Чого тільки варта заборона окремими партнерами з ОДКБ польотів літаків національних авіакомпаній інших держав-членів цієї організації», — заявив Лукашенко.
Він навіть закликав брати приклад із «сильної внутрішньоблокової дисципліни в Євросоюзі»: «Постає питання, хто нам заважає використовувати цей блоковий ресурс? Ось тут нам треба брати приклад. Поодинці нас просто розчавлять і розірвуть».